Pojawią się dodatkowe kursy. Nowe autobusy do Strzybnicy

Urząd Miasta zapowiada, że ze względu na pasażerów już niedługo powstaną kolejne połączenia autobusowe między centrum miasta a Strzybnicą. Kiedy skorzystamy z nowych linii?

Nowe polaczenia autobusowe

Więcej kursów autobusowych

Niedawne obostrzenia epidemiologiczne dotknęły wielu sfer życia społecznego: poruszania się w przestrzeni publicznej, wydarzeń kulturalnych, czy imprez plenerowych. Nie pojawiły się jednak wytyczne dotyczące transportu miejskiego. Z autobusów korzysta obecnie dużo więcej osób niż podczas wiosennej kwarantanny. Sporą grupę wśród podróżnych stanowią uczniowie dojeżdżający do szkół. Trzeba przyznać, iż w godzinach porannych zachowanie jakiegokolwiek społecznego dystansu w autobusie jest po prostu niemożliwe.

Zarząd Transportu Metropolitalnego zapowiedział, że zwiększy liczbę kursów między przystankami Tarnowskie Góry Dworzec i Strzybnica Park Hutnika. Pojawi się aż 16 nowych połączeń. Zmiany zaczną obowiązywać od 21 października (przyszła środa). O jakich godzinach będą odjeżdżały?

  • Z dworca: 6:37, 7:10, 7:57, 8:50, 9:30, 13:25, 14:15, 15:14
  • Ze Strzybnicy: 6:52, 7:26, 8:13, 9:06, 9:46, 13:41, 14:32, 15:30

- Wprowadzenie tej zmiany należy traktować jako czasowe, uzależnione od rozwoju bieżącej sytuacji epidemicznej oraz od liczby przewożonych pasażerów - informują urzędnicy. - Po uruchomieniu dodatkowych kursów służby ZTM będą prowadziły obserwację napełnień i w miarę możliwości oraz potrzeb podejmą dalsze działania, zarówno w kierunku bezpieczeństwa podroży w kursach przepełnionych, jak i możliwej redukcji kursów dodatkowych - wyjaśniają.

Co więcej, nieznacznej korekcie uległo połączenie z Krupskiego Młyna do Tarnowskich Gór. Dotyczy ona autobusu, który dowoził młodzież na pierwszą lekcję: kurs z centrum miasta o godz. 6:07 został przyspieszony o 2 minuty.

fot. Metropolia GZM

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Zmiany ztm

ZTM zmienia rozkłady jazdy. Nowe harmonogramy...

Portal pasazera

Nowy Portal Pasażera. Czy przypadnie do gustu...

Nowe biletomaty

Prawie 50 nowych biletomatów. Pojawią się także...

Pandemia autobusy

Zanim wsiądziesz do autobusu, nie zapomnij o...

Podsumowanie tygodnia

Podsumowanie tygodnia. Najciekawsze wiadomości,...

Koronawirus antycovidowcy

Covidowych historii ciąg dalszy. Burmistrz...

Alarm tarnowskie gory

W Tarnowskich Górach zabrzmi sygnał alarmowy....