Pojawią się dodatkowe kursy. Nowe autobusy do Strzybnicy

Urząd Miasta zapowiada, że ze względu na pasażerów już niedługo powstaną kolejne połączenia autobusowe między centrum miasta a Strzybnicą. Kiedy skorzystamy z nowych linii?

Nowe polaczenia autobusowe

Więcej kursów autobusowych

Niedawne obostrzenia epidemiologiczne dotknęły wielu sfer życia społecznego: poruszania się w przestrzeni publicznej, wydarzeń kulturalnych, czy imprez plenerowych. Nie pojawiły się jednak wytyczne dotyczące transportu miejskiego. Z autobusów korzysta obecnie dużo więcej osób niż podczas wiosennej kwarantanny. Sporą grupę wśród podróżnych stanowią uczniowie dojeżdżający do szkół. Trzeba przyznać, iż w godzinach porannych zachowanie jakiegokolwiek społecznego dystansu w autobusie jest po prostu niemożliwe.

Zarząd Transportu Metropolitalnego zapowiedział, że zwiększy liczbę kursów między przystankami Tarnowskie Góry Dworzec i Strzybnica Park Hutnika. Pojawi się aż 16 nowych połączeń. Zmiany zaczną obowiązywać od 21 października (przyszła środa). O jakich godzinach będą odjeżdżały?

  • Z dworca: 6:37, 7:10, 7:57, 8:50, 9:30, 13:25, 14:15, 15:14
  • Ze Strzybnicy: 6:52, 7:26, 8:13, 9:06, 9:46, 13:41, 14:32, 15:30

- Wprowadzenie tej zmiany należy traktować jako czasowe, uzależnione od rozwoju bieżącej sytuacji epidemicznej oraz od liczby przewożonych pasażerów - informują urzędnicy. - Po uruchomieniu dodatkowych kursów służby ZTM będą prowadziły obserwację napełnień i w miarę możliwości oraz potrzeb podejmą dalsze działania, zarówno w kierunku bezpieczeństwa podroży w kursach przepełnionych, jak i możliwej redukcji kursów dodatkowych - wyjaśniają.

Co więcej, nieznacznej korekcie uległo połączenie z Krupskiego Młyna do Tarnowskich Gór. Dotyczy ona autobusu, który dowoził młodzież na pierwszą lekcję: kurs z centrum miasta o godz. 6:07 został przyspieszony o 2 minuty.

fot. Metropolia GZM

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Zmiany ztm

ZTM zmienia rozkłady jazdy. Nowe harmonogramy...

Portal pasazera

Nowy Portal Pasażera. Czy przypadnie do gustu...

Nowe biletomaty

Prawie 50 nowych biletomatów. Pojawią się także...

Film o miedarach

Powstał nowy film z Miedarami w roli głównej....

Pandemia autobusy

Zanim wsiądziesz do autobusu, nie zapomnij o...

Koronawirus antycovidowcy

Covidowych historii ciąg dalszy. Burmistrz...

Alarm tarnowskie gory

W Tarnowskich Górach zabrzmi sygnał alarmowy....