Policja zatrzymała dwóch mężczyzn. Osiem lat więzenia grozi im za kłusownictwo i posiadanie broni

Na terenie powiatu tarnogórskiego doszło do dramatycznej sytuacji. W kaletańskim lesie kłusownicy zabili łanię. W tej sprawie interweniowali policjanci, którzy zatrzymali dwie osoby z naszego miasta.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie gory policja zatrzymanie

Kłusownictwo i nielegalna broń

Funkcjonariusze dowiedzieli się o całej sprawie w niedzielę, 24 marca. W Kaletach wykryto ślady po działaniu przestępczym. Niestety w jego wyniku w czasie ochronnym zginęła łania jelenia szlachetnego.

- Na terenie Nadleśnictwa Koszęcin doszło do kłusownictwa, o czym miał świadczyć znaleziony martwy płód zwierzyny leśnej oraz fragmenty narządów wewnętrznych dorosłej samicy. Na miejsce pojechał technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady przestępstwa, a sprawą zajęli się miejscowi policjanci - podają mundurowi.

W poniedziałek, 25 marca, funkcjonariuszom udało się namierzyć dwóch mężczyzn. Opowiedzą oni za wspomniane zdarzenie. Są to mieszkańcy Tarnowskich Gór w wieku 67 i 42 lata. W trakcie przeszukania ich pomieszczeń, policjanci odkryli ciało łani, a także broń, którą mężczyźni posiadali nielegalnie. Obaj zostali zatrzymani i trafili do celi. Następnego dnia usłyszeli zarzuty. Za kłusownictwo oraz nielegalną broń grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności. Zatrzymani przyznali się do winy. Prokurator zdecydował się objąć ich policyjnym dozorem.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon