Policja zmienia numery telefonów. Sprawdź, jak skontaktować się z tarnogórskimi funkcjonariuszami

Policja nowe numery telefonow

Od 1 lipca 2021 roku stare numery telefoniczne policji stracą aktualność. Dotyczy to także Komendy w Tarnowskich Górach.

Choć policja informuje o ważnej zmianie numerów telefonów, ludzie wciąż dzwonią na stare numery. Nadal policjanci codziennie przyjmują ponad 6 tysięcy połączeń poprzez starą numerację.

Od 1 lipca 2021 r. będzie można skontaktować się z policją telefonicznie jedynie wybierając prefiks MSWiA - 47 i numer wewnętrzny danej komendy, używany do tej pory wyłącznie w wewnętrznej sieci resortowej. Zmianie nie ulega numer alarmowy 112.

Nowe numery do policji w Tarnowskich Górach 

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

ul. Bytomska 6 

42-600 Tarnowskie Góry 

tel: 47 85 342 55, 47 85 342 66

fax: 47 85 342 44

mail: komendant@tarnowskie-gory.ka.policja.gov.pl

Prefiks "47" do wszystkich komend policji w Polsce

W związku z wdrożeniem w całym kraju jednolitego planu numeracyjnego w oparciu o nowy prefiks resortowej sieci telekomunikacyjnej 47, ponad rok temu doszło do kompleksowej zmiany sposobu wybierania oraz kierowania połączeń do stacjonarnych telefonów resortowych podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, w tym Policji.

Prefiks 47 należy traktować jako jednolity numer kierunkowy do sieci resortowej w skali całego kraju, wybierany zamiast do tej pory używanego numeru kierunkowego w poszczególnych geograficznych strefach numeracyjnych – w przypadku województwa śląskiego: 32, 33 i 34.

Zmianie uległy również same numery do poszczególnych komend przy połączeniach wykonywanych z sieci publicznych, zarówno stacjonarnych i komórkowych. Są one teraz identyczne, jak używane do tej pory jedynie w wewnętrznej sieci resortowej.

Dotąd, aby wykonać połączenie z sieci publicznej do jednostki policji, należało znać tzw. prefiks miejski, czyli ciąg cyfr, który poprzedzał numer wewnętrzny telefonu. Dla KWP w Katowicach prefiks miejski, to „32 200”. Aby wykonać połączenie do centrali KWP w Katowicach należało więc z sieci miejskiej wybrać numer 32 200 2222, zaś z wewnętrznej sieci resortowej 851 2222. Po wprowadzeniu prefiksu 47, numer miejski będzie różnił się od resortowego jedynie tymi dwoma początkowymi cyframi i będzie wyglądał tak: 47 851 2222.

Policja będzie dzwonić tylko z numerów zaczynających się od "47"

Taki też numer (w zależności od operatorów z prefiksem międzynarodowym - dla Polski +48), będzie widoczny na wyświetlaczach telefonów osób, do których zadzwonią policjanci lub urzędnicy z numerów resortowych. Prosimy o zapamiętanie, że dotychczas nieznany numer strefy numeracyjnej 47, jest obecnie prefiksem, jakim posługują się wszystkie służby podległe MSWiA, w tym Policja, czy np. Straż Pożarna i nie należy obawiać się ich odbierania.

Dotychczas używane numery telefonów od 1 lipca 2021 r. będą nieaktywne.

Nowe numery do poszczególnych jednostek śląskiego garnizonu policji znajdują się na stronach internetowych KWP w Katowicach oraz komend miejskich i powiatowych, a także na stronach BIP tych jednostek w zakładkach o danych teleadresowych.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Kradzież samochodu Tarnowskie Góry

Skradziono samochód w Starych Tarnowicach. Sprawca...

Tarnowskie Góry, Stare Tarnowice policja

Obywatelskie zatrzymanie na Osiedlu Przyjaźń

Tarnowskie Góry. Wypadek na ul. Bytomskiej i Wiejskiej

To nie był bezpieczny weekend. Dwa wypadki na drogach

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie

Wypadek na Obwodnicy

Wypadek na Obwodnicy. Samochód uderzył w drzewo

Tarnowskie Góry. Zatrzymanie za jazdę bez uprawnień

Powiat tarnogórski. Kolejni zatrzymani kierowcy

Tarnowskie gory pijana prababcia

Pijana kobieta opiekowała się prawnuczkiem. W organizmie...