Policjanci z Pyrzowic pomogli zagubionej seniorce. Kobieta zmaga się z demencją

Funkcjonariusze z powiatu tarnogórskiego po raz kolejny stanęli na wysokości zadania podczas niestandardowej akcji. Ich uwagę przykuła starsza kobieta wyglądająca na zagubioną osobę. Okazało się, że jest podopieczną ośrodka w Rogoźniku.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Pyrzowice policja seniorka

Mundurowi z pomocą dla zagubionej

Policyjna praca to nie tylko obsługa wypadków i kontrola prędkości. Niejednokrotnie dotyczy ona także przypadków, gdzie potrzebne jest wsparcie i delikatność. Tak było wczoraj, 25 lipca, w Pyrzowicach. Po godzinie 19:00 patrolujący miejscowość funkcjonariusze zauważyli na ulicy Wolności starszą kobietę, które wyglądała, jakby nie do końca wiedziała, gdzie się znajduje. Rozmowa z seniorką potwierdziła, iż ma ona problem z określeniem czasu i miejsca, a także podaniem swoich danych.

Policjanci asp. Łukasz Sąsiadek i sierż. szt. Remigiusz Cofór zaopiekowali się 70-latką. Wezwali na miejsce karetkę pogotowia. W międzyczasie zadbali o ciepły posiłek dla zmarzniętej seniorki oraz o jej komfort psychiczny. Finalnie ratownicy medyczni zabrali kobietę do szpitala. Policjantom udało się ustalić jej dane osobowe. Okazało się, że to podopieczna Domu Pomocy Społecznej w Rogoźniku (powiat będziński). Kobieta wyszła samowolnie z ośrodka, a w tym czasie szukali jej policjanci z Wojkowic. Po badaniach pracownicy DPS odebrali seniorkę.

- Widok osoby, szczególnie starszej, która w nienaturalny sposób się rozgląda albo jest rozkojarzona i widać, że nie zmierza w żadnym konkretnym kierunku, powinien być dla nas wyraźnym sygnałem do natychmiastowej reakcji. Powiadomienie służb pod numerem alarmowym pozwoli udzielić takim osobom szybkiej pomocy - przypominają policjanci.
Policja Tąpkowice

Może Cię zainteresować:

W policyjnej eskorcie do szpitala. Mundurowi pomogli 2-letniemu maluchowi

Autor: Urszula Gołkowska

13/06/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon