Policjanci z Tarnowskich Gór zlikwidowali plantację konopi w centrum miasta

Funkcjonariuszom udało się namierzyć miejsce, gdzie pewien 38-latek uprawiał zakazaną roślinę. Zatrzymano także jego znajomego, u którego znaleziono znaczne ilości narkotyków.

Koniec plantacji konopi w Tarnowskich Górach

We wtorek, 7 marca, mundurowi z Wydziału Kryminalnego udali się do jednego z mieszkań w centrum miasta. Tak jak się spodziewali, zastali tam sprzęt do uprawy konopi indyjskich. Mundurowi znaleźli czternaście krzewów zabronionej rośliny. Można z nich było wyprodukować tysiąc działek dilerskich. Plantacja należała do 38-letniego mieszkańca Tarnowskich Gór. Razem z nim wpadł także jego 40-letni znajomy. Przy mężczyźnie znaleziono znaczne ilość amfetaminy oraz marihuanę.

Zatrzymani zostali zabrani do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszeli zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 10 lat więzienia, natomiast za uprawę nielegalnych roślin można otrzymać wyrok trzech lat. Sprawą zajmie się sąd.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie

Kolizja w Tarnowskich Górach

Przejechał na czerwonym świetle. To nie skończyło się dobrze

Tarnowskie Góry obwodnica wypadek

Poważny wypadek na tarnogórskiej obwodnicy

Tarnowskie Góry, kontrola drogowa

Policjanci zatrzymali podejrzanego kierowcę

Tarnowskie Góry. Kontrole drogowe

Tarnowskie Góry. Kierowcy pod wpływem alkoholu zatrzymani

Zbroslawice pijany kierowca

Slalomem przez Zbrosławice. Pijany kierowca zatrzymany