Policjanci zabezpieczyli niewybuchy w Wieszowie. Pociski znalazł przypadkowy spacerowicz

W ostatni weekend zgłaszający z powiatu tarnogórskiego poinformował mundurowych o niebezpiecznie wyglądających przedmiotach, jakie zauważył w lesie. Okazało się, że to pociski artyleryjskie.

Niewybuchy z Wieszowy

Często w lesie zdarza nam się znaleźć grzyby, innym razem jagody, czasami poziomki albo... przedmioty z okresu II wojny światowej. Tak było w przypadku pewnego spacerowicza, który przypadkiem dostrzegł groźne niewybuchy. Informujący zgłosił tę sprawę policjantom wczoraj, 24 września, przed południem. Mundurowi przyjechali do Wieszowy na ulicę Mickiewicza. W terenie leśnym faktycznie znajdowały się niebezpiecznie wyglądające przedmioty. Policyjny pirotechnik ocenił, że są to pociski artyleryjskie. Funkcjonariusze wyznaczyli strefę bezpieczeństwa i odgrodzili znalezisko. Zajmą się nim saperzy z Gliwic.

- W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Rzeczy, które mogą być niebezpieczne, nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa przy tego typu znaleziskach, a także niewłaściwe postępowanie z nimi, wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić nawet do śmierci - ostrzegają policjanci.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon