Policjanci zatrzymali go do kontroli. W samochodzie i mieszkaniu znaleźli narkotyki

Pewien 35-latek postanowił wsiąść za kierownicę pomimo zakazu. Przed sądem odpowie jednak nie tylko za to.

Tarnowskie Góry kontrole drogowe

Bytomianin zatrzymany z narkotykami

Zdarzenie miało miejsce w ubiegły wtorek, 19 kwietnia. Po godzinie 17:00 w miejscowości Wieszowa (gmina w Zbrosławice) policjanci zauważyli znanego im mężczyznę. Kojarzony był z posiadaniem narkotyków. 35-latek został zatrzymany do kontroli. Na mieszkańcu Bytomia ciążyły dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów, a mimo to kierował volkswagenem. Szybko okazało się, że to dopiero początek kłopotów.

- W wyniku dalszej kontroli ujawnili przy nim środki odurzające. 35-latek przyznał się również do kierowania pod wpływem narkotyków, co potwierdził policyjny narkotest. Policjanci, widząc znaczne ilości narkotyków w pojeździe mężczyzny, postanowili sprawdzić jego miejsce zamieszkania - informują funkcjonariusze. - Kolejne środki odurzające zabezpieczyli w jego mieszkaniu - dodają.

Zatrzymany spędził noc w areszcie. Bytomianin został także objęty policyjnym dozorem. Za popełnione czyny może czekać go poważna kara.

- Za kierowanie pod wpływem środka odurzającego grozi mu do 2 lat więzienia. W przypadku łamania zakazu prowadzenia pojazdów kodeks karny przewiduje karę więzienia od 3 miesięcy do lat 5, a ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii do lat 3 - tłumaczą mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon