Policjanci zatrzymali kierowcę motocykla bez uprawnień. Nie obędzie się bez konsekwencji

Mundurowi zatrzymali do kontroli pojazd, jaki rzucił im się w oczy w miejscowości Zendek (gmina Ożarowice). Motocykl nie posiadał rejestracji, a jego pasażer - kasku. Okazało się jednak, że to dopiero początek problemów.

Policja kontrola zendek

Zatrzymanie w gminie Ożarowice

Sytuacja miała miejsce we wtorek, 28 maja. Przed godziną 20:00 w Zendku mundurowi zobaczyli motocykl bez tablicy rejestracyjnej. Jedna z dwóch osób podróżujących na pojeździe nie posiadała za to kasku. Funkcjonariusze dali pasażerom sygnały do zatrzymania się. Kierowca postanowił je zignorować. Przyspieszył, by zostawić policjantów w tyle. Ucieczka jednak się nie udała. Kilka minut później podróżujący wpadli w ręce stróżów prawa.

Okazało się, że motocyklem jechało dwóch nastolatków. Kierowca nie posiadał uprawnień do prowadzenia motocyklu. Co więcej sam pojazd nie został zarejestrowany w naszym kraju. Nie miał także opłaconej obowiązkowej składki ubezpieczenia OC. Za swoje czyny kierowca motocyklu zostanie postawiony przed sądem rodzinnym.

- Takie nieodpowiedzialne zachowania nie tylko narażają ich [młodych ludzi] na surowe konsekwencje prawne, które mogą zaważyć o ich dalszej przyszłości, ale także mogą negatywnie wpłynąć na ich zdrowie, a nawet życie - przestrzegają policjanci.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon