Policjant po służbie namierzył sprawcę kolizji drogowej. Na kierowcę czekał mandat

W poniedziałek, 16 stycznia, nieznany sprawca uderzył w barierki w Miasteczku Śląskim, po czym odjechał. Jeszcze tego samego dnia rozstał zlokalizowany w Tarnowskich Górach i pociągnięty do odpowiedzialności.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Miasteczko Śląskie kolizja

Kolizja w Miasteczku Śląskim

Do zdarzenia doszło 16 stycznia na ulicy Woźnickiej. Około godziny 4:00 przez Miasteczko Śląskie przejeżdżała ciężarówka. Pojazd uderzył w bariery oddzielające jezdnię od chodnika. Kierowca odjechał z miejsca kolizji. Niedługo później został jednak zarejestrowany przez monitoring miejski w Kaletach. Dzięki nagraniom policjantom udało się ustalić markę, kolor i napis na pojeździe.

Jeszcze tego samego dnia udało im się zlokalizować ciężarówkę oraz jej kierowcę. Dokonał tego aspirant Wojciech Ksol. Funkcjonariusz był już po pracy, ale rozpoznał poszukiwany pojazd na tarnogórskiej obwodnicy. Powiadomił o tym dyżurnego jednostki. Mundurowy podążał za ciężarówką. W końcu pojazd został zatrzymany przez policyjny patrol.

Okazało się, że to ta sama ciężarówka, która kilka godzin wcześniej uszkodziła barierki. Prowadził ją 40-latek z Częstochowy. Mężczyzna przyznał się do spowodowania kolizji. Jak opowiadał, po całym zdarzeniu udał się do warsztatu, gdzie usunął uszkodzenia i ruszył dalej. Teraz jednak czeka go konieczność opłacenia mandatu.

- Nie ma przyzwolenia na jakiekolwiek nieodpowiednie zachowanie na drodze. To czy będzie bezpiecznie, zależy od nas samych. Tym razem kierowca nie uniknął odpowiedzialności za swoje zachowanie na drodze dzięki zaangażowaniu i czujności policjanta po służbie - stwierdzają tarnogórscy mundurowi.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry obwodnica wypadek

Poważny wypadek na tarnogórskiej obwodnicy

Tarnowskie Góry Wypadek na Obwodnicy 2

Dwa poważne wypadki w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

Miasteczko Śląskie. Potrącenie pieszego na przejściu

Miasteczko Śląskie. Nastolatek potrącony przez ciężarówkę

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie

Wypadek na Obwodnicy

Wypadek na Obwodnicy. Samochód uderzył w drzewo

Powiat tarnogórski, wypadek

Kolejni ranni. Trzy wypadki w powiecie tarnogórskim