Policjant uratował życie starszej kobiecie. Będąc na zakupach reanimował tarnogórzankę

Mł. asp. Leszek Brylski w trakcie dnia wolnego robił zakupy w sklepie przy ulicy Bolesława Śmiałego w Tarnowskich Górach. W jeden z alejek zauważył nieprzytomną kobietę. Policjant z piekarskiej komendy od razu przystąpił do reanimacji. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. 81-latka trafiła do szpitala.

KMP w Piekarach
Policjant uratował życie

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 28 listopada. Około godziny 10:00 mł. asp. Leszek Brylski pracujący w Komendzie Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich robił zakupy w jednym ze sklepów spożywczych przy ul. Bolesława Śmiałego. W ich trakcie zauważył leżącą na podłodze 81-letnią kobietę, która nie dawała oznak życia.

- Widząc całą sytuację, policjant natychmiast ruszył na pomoc, prosząc stojącą obok kobietę o wezwanie na miejsce pogotowia ratunkowego - wyjaśnia Łukasz Czepkowski, rzecznik prasowy piekarskiej komendy.

Policjant zauważył, że kobieta przestała oddychać, dlatego od razu przystąpił do reanimacji. Po blisko godzinnej walce o życie, 81-letniej kobiecie przywrócono czynności życiowe i przetransportowano ją do okolicznego szpitala

Mł. asp. Leszek Brylski pracuje w policji od 15 lat. Przez pierwsze 6 lat służył w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach. Następnie związał się z piekarską jednostką, gdzie nadal pracuje.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon