Policjant wraz ze swoją rodziną uszył dla całej komendy i komisariatów maseczki ochronne

Jeden z tarnogórskich policjantów postanowił wesprzeć swoich kolegów i wraz ze swoją rodziną uszył dla stróżów prawa z całej komendy i komisariatów, bawełniane maseczki ochronne. Policjanci w miarę możliwości dzielą się także maseczkami z innymi mieszkańcami.

Maseczki


Co prawda sprzęt ochronny jest na bieżąco przekazywany wszystkim policjantom, którzy, jako jedna z grup zawodowych nie może „zwolnić” czy zawiesić swojej działalności w czasie epidemii, środki ochrony dla mundurowych przekazują również darczyńcy. Policjanci dostają takie środki od np. Urząd Miasta, czy Starostwo Powiatowe. W tym trudnym okresie postanowił wesprzeć swoich kolegów jeden z tarnogórskich policjantów, który wraz ze swoją rodziną uszył dla nich maseczki.

- Maseczkami, które posiadamy, w miarę możliwości dzielimy się również z mieszkańcami - przede wszystkim z osobami starszymi, które niejednokrotnie mają problemy z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości, a są szczególnie narażone na zakażenie koronawirusem - czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. - Tak też było dzisiaj, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach trafiła seniorka. Kobieta poprosiła o pomoc, ponieważ nie mogła nabyć maseczek ochronnych i nie wiedziała, co ma zrobić. Apaszka, którą posiadała, według jej oceny niedostatecznie chroniła jej nos i usta. Tarnogórscy policjanci podarowali seniorce posiadane przez siebie maseczki i życzyli jej dużo zdrowia w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

mat. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach


Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry Semafor makieta kolejowa

To koniec makiety kolejowej Semafor w Tarnowskich Górach

Projekt Memento Tarnowskie Góry

Memento Tarnowskie Góry z wyróżnieniem Śląskie Lokalnie

Tarnowskie Góry, ulica Gliwicka

Zmiany na drogach w Uroczystość Wszystkich Świętych

Projekt bez tytułu 2021 09 20 T132001 362

Cis Donnersmarcka coraz atrakcyjniejszy

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 06.-12.09

Tarnowskie Góry Rybna

Kompostownia w Rybnej. Radny Adrian Wolnik interpeluje

Mobilne Punkty Szczepień przy kościołach

Szczepienia przeciwko COVID-19 przy kościołach