Policyjna akcja "Trzeźwość" zakończona. 900 kierowców skontrolowanych w naszym powiecie

Nowy rok ledwie się rozpoczął, a już trzech kierowców pożegnało się z prawem jazdy. Prowadzenie samochodu "na podwójnym gazie" to nie tylko nieodpowiedzialny, ale także kosztowny pomysł.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry policja kontrola

Trzech nietrzeźwych zatrzymanych

W pierwszy poniedziałek roku, 2 stycznia, funkcjonariusze z Tarnowskich Gór prowadzili działania pod nazwą "Trzeźwość". Na terenie naszego powiatu skontrolowali ponad 900 kierowców. Niestety nie wszyscy z nich powinni wsiadać za kółko.

Przed godziną 6:00 na ulicy ul. Tarnogórskiej w Świerklańcu mundurowi zatrzymali do kontroli 45-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Za to przestępstwo kierowcy zostało odebrane prawo jazdy, a w perspektywie może mieć także grzywnę, zakaz prowadzenia pojazdów i dwuletnią karę więzienia.

Podobna sytuacja zdarzyła się niedługo później w Tarnowskich Górach. Na ulicy Nakielskiej policjanci złapali 65-letniego mieszkańca miasta. Alkomat wykazał u niego 0,4 promila alkoholu. Trzecie zatrzymanie miało miejsce w Miasteczku Śląskim na ulicy Żołnierskiej. Kierowca toyoty jechał samochodem z 0,3 promila alkoholu. Oprócz utraty prawa jazdy mężczyznom grozi dodatkowo grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon