Policyjne podsumowanie Gwarków 2022. Pijana 12-latka i bijatyka przy Ministerstwie Śledzia i Wódki

W tym roku tegoroczne Gwarki pierwotnie miały zostać wydłużone do czterech dni. Jednak ze względu na przechodzący pierwszego dnia wydarzenia cyklon Peggy, część koncertów została odwołana. Zgodnie z tradycją najwięcej osób na Gwarkach zjawiło się w piątek i sobotę. Wydarzenie podsumowała tarnogórska komenda.

Od piątku, 9 września do niedzieli, 11 września do Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach przywiezione zostały 24 osoby pod wpływem alkoholu. Jak wyjaśnia Sławomir Głaz, rzecznik WSP nr 3, było to dwadzieścia osób dorosłych i czworo dzieci. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jedną z nich była nieprzytomna 12 latka pod wpływem alkoholu.

Policyjna kontrola podczas Gwarków

Natomiast jak wynika z danych tarnogórskiej policji podczas imprezy mundurowi wylegitymowali łącznie 149 osób. Nałożyli 38 mandatów i sporządzili 3 wnioski o ukaranie do sądu. Zastosowali 16 pouczeń wobec sprawców wykroczeń.

W przypadku "drogówki" policjanci wylegitymowali 216 osób, nałożyli 108 mandatów i złożyli 15 wniosków do sądu. Wypisali także 22 pouczenia. Na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przebadali 144 kierujących. Wszyscy skontrolowani kierujący byli trzeźwi. Oprócz tego tarnogórscy policjanci pomagali przy usuwaniu skutków ulewy.

Z oficjalnych danych tarnogórskiej komendy wynika, że podczas Gwarków doszło do jedynego incydentu w niedzielę, 11 września. Wówczas 29-latek z Pyskowic podczas koncertu Lady Pank postanowił przeskoczyć przez barierki odgradzające scenę i znalazł się w miejscu wyłączonym dla publiczności. Został złapany przez ochronę i przekazany policjantom. W związku z popełnieniem został zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. W trybie przyspieszonym, w poniedziałek 12 września trafił przed sąd, gdzie został ukarany karą grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych.

Oprócz tego 11 września przed barem Ministerstwo Śledzia i Wódki doszło do szarpaniny. Pijany tarnogórzanin zaczepiał i był agresywny wobec uczestników imprezy. Około godziny 23 doszło do bijatyki 3 osób, której prowokatorem był wspomniany tarnogórzanin. W odpowiednim momencie na miejscu zjawili się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy przewieźli agresora na izbę wytrzeźwień.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon