Policyjny konwój samolotu z Pyrzowic. MIG-21 trafił do Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu

Tarnogórscy policjanci w sobotę (17.04.2021r.) musieli się zmierzyć z nietypowym zadaniem. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego mieli przeprowadzić pilotaż transportu samolotu wojskowego MIG-21. Mundurowi z powodzeniem zakończyli akcję.

17 kwietnia policjanci z Tarnowskich Gór zostali przydzieleni do przeprowadzenia konwoju transportu samolotu wojskowego MIG-21. Doświadczeni w tego typu zadaniach funkcjonariusze z drogówki, sprawnie i bezpiecznie przetransportowali samolot z lotniska w Katowicach – Pyrzowicach, aż do granic powiatu tarnogórskiego, gdzie przejęli go kolejni mundurowi. Swoją drogę maszyna zakończyła w Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu.

Słynny samolot zniknął z lotniska

Radziecki MIG-21 z 1972 roku, który wiele lat stał przy wjeździe na parking Katowice Airport, a później obok lotniska, na cmentarzysku właśnie opuścił swoje dotychczasowe miejsce. Potencjał w kolorowej maszynie zauważyli członkowie stowarzyszenia Mała Armia Grupa Śląsk, którzy prowadzą prywatne Muzeum Techniki Wojskowej w Zabrzu. W zeszły weekend samolot został przetransportowany z Katowic do muzeum. Tam przejdzie metamorfozę – z jego powierzchni znikną kolorowe rysunki, które zostały namalowane przez młodzież z okazji pikniku lotniczego. Samolot wojskowy MIG-21 odzyska swój dawny blask.

fot. Komenda Miejska Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon