Policyjny pościg ulicami Tarnowskich Gór. Zupełnie pijany kierowca wjechał w radiowóz

Tę noc 24-letni obywatel Ukrainy zapamięta na długo. Za przestępstwa popełnione na jezdni grozi mu kilka lat więzienia.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry, ulica Zagórska - pijany kierowca

Pościg ulicą Zagórską

Tarnowskie Góry nocą nie zawsze są miejscem bezpiecznym. Przekonali się o tym uczestnicy ruchu drogowego, którzy w sobotę, 23 października, około 23:00 znaleźli się na ulicy Zagórskiej.

- Policjanci patrolowali ulicę Zagórską w Tarnowskich Górach, kiedy zauważyli jadący z przeciwnego kierunku samochód osobowy marki Renault Scenic. Kierowca tego samochodu nie potrafił utrzymać prawidłowego toru jazdy, zjeżdżał pod prąd, zmuszając innych kierowców w tym policjantów do zjechania na pobocze - opowiadają mundurowi.

Funkcjonariusze podejrzewali, że osoba prowadząca wspomniany pojazd jest pod wpływem alkoholu i ruszyli, by zatrzymać nieodpowiedzialnego kierowcę. Ten jednak, zamiast zatrzymać się do kontroli, nacisnął pedał gazu i zaczął uciekać.

- Policjanci powiadomili dyżurnego o prowadzonym pościgu i ruszyli za sprawcą. Mężczyzna nie mógł zapanować nad pojazdem, wielokrotnie najeżdżał na przydrożny krawężnik i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu - relacjonują funkcjonariusze.

Jednemu ze stróżów prawa udało się wyprzedzić gonionego kierowcę i ustawić radiowóz w poprzek drogi, by powstrzymać renaulta. Ścigany pojazd nie zatrzymał się jednak. Kierowca wjechał w policyjny samochód.

Mundurowi obezwładnili prowadzącego. Miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. 24-letni Ukrainiec trafił do policyjnej celi.

- Oprócz konsekwencji za jazdę na „podwójnym gazie” 24-latek odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi do 5 lat więzienia - informują policjanci. - Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policjantami musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia oraz bezwzględnym zakazem prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat - przestrzegają.

Kraksa w Świerklańcu. W wypadku zderzyły się ze sobą trzy samochody

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry, zatrzymanie pijanego kierowcy

Świadkowie zapobiegli tragedii na drodze

Tarnowskie Góry wypadek na ul. Zagórskiej

Tarnowskie Góry. Zderzenie na ulicy Zagórskiej

Tarnowskie Góry policja

Tarnowskie Góry. Nietrzeźwy kierowca już sobie nie pojeździ

Tarnowskie Góry, stacja benzynowa

Tarnowskie Góry. Poszukiwany listami gończymi zatrzymany

Tarnowskie Góry - wypadek na ulicy Zagórskiej

Tarnowskie Góry. Wypadek na przejściu dla pieszych

Tarnowskie Góry. Wypadek na ulicy Opatowickiej

Tarnowskie Góry. Trzy promile w organizmie i w trasę

Kolizja w Radzionkowie na ulicy Męczenników Oświęcimia

Wjechał w samochód i uciekł. Policjanci zatrzymali sprawcę