Policyjny pościg ulicami Tarnowskich Gór. Zupełnie pijany kierowca wjechał w radiowóz

Tę noc 24-letni obywatel Ukrainy zapamięta na długo. Za przestępstwa popełnione na jezdni grozi mu kilka lat więzienia.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry, ulica Zagórska - pijany kierowca

Pościg ulicą Zagórską

Tarnowskie Góry nocą nie zawsze są miejscem bezpiecznym. Przekonali się o tym uczestnicy ruchu drogowego, którzy w sobotę, 23 października, około 23:00 znaleźli się na ulicy Zagórskiej.

- Policjanci patrolowali ulicę Zagórską w Tarnowskich Górach, kiedy zauważyli jadący z przeciwnego kierunku samochód osobowy marki Renault Scenic. Kierowca tego samochodu nie potrafił utrzymać prawidłowego toru jazdy, zjeżdżał pod prąd, zmuszając innych kierowców w tym policjantów do zjechania na pobocze - opowiadają mundurowi.

Funkcjonariusze podejrzewali, że osoba prowadząca wspomniany pojazd jest pod wpływem alkoholu i ruszyli, by zatrzymać nieodpowiedzialnego kierowcę. Ten jednak, zamiast zatrzymać się do kontroli, nacisnął pedał gazu i zaczął uciekać.

- Policjanci powiadomili dyżurnego o prowadzonym pościgu i ruszyli za sprawcą. Mężczyzna nie mógł zapanować nad pojazdem, wielokrotnie najeżdżał na przydrożny krawężnik i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu - relacjonują funkcjonariusze.

Jednemu ze stróżów prawa udało się wyprzedzić gonionego kierowcę i ustawić radiowóz w poprzek drogi, by powstrzymać renaulta. Ścigany pojazd nie zatrzymał się jednak. Kierowca wjechał w policyjny samochód.

Mundurowi obezwładnili prowadzącego. Miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. 24-letni Ukrainiec trafił do policyjnej celi.

- Oprócz konsekwencji za jazdę na „podwójnym gazie” 24-latek odpowie też za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi do 5 lat więzienia - informują policjanci. - Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policjantami musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia oraz bezwzględnym zakazem prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat - przestrzegają.

Kraksa w Świerklańcu. W wypadku zderzyły się ze sobą trzy samochody

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry, zatrzymanie pijanego kierowcy

Świadkowie zapobiegli tragedii na drodze

Tarnowskie Góry wypadek na ul. Zagórskiej

Tarnowskie Góry. Zderzenie na ulicy Zagórskiej

Policja tarnowskie góry

Tarnowskie Góry. Pijany kierowca zatrzymany

Tg rybna policja

Tarnowskie Góry. Policyjny pościg drogami Rybnej

Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie

Pijany kierowca zatrzymany w Tarnowskich Górach

Wsiadł za kierownicę. W organizmie miał 3 promile alkoholu