Policyjny pościg w Tarnowskich Górach. 26-latek uciekał ulicą Zagórską

Funkcjonariusze z grupy SPEED próbowali zatrzymać do kontroli pojazd, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Nie poszło tak łatwo, jakby się wydawało. Kierowca zaczął uciekać - najpierw samochodem, potem pieszo.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Policja tarnowskie gory poscig

Pościg w Tarnowskich Górach

W środę, 28 lutego, policjantów z naszego miasta czekała nietypowa interwencja. Mundurowi z grupy SPEED patrolowali ulicę Zagórską. W pewnym momencie zauważyli samochód, który znacząco przekroczył prędkość. Pojazd jechał 70 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci wyprzedzili bmw i dali mu znak do zatrzymania się. Kierowca osobówki zignorował ich i spróbował uciec. Skręcił w leśną drogę. Tam porzucił swój pojazd na parkingu, chcąc uciec pieszo. To jednak także nie potrwało długo. Funkcjonariusze złapali mężczyznę kilkaset metrów dalej.

Kierowcą okazał się 26-latek z Bytomia. Mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Dodatkowo w jego organizmie wykryto narkotyki. Potwierdzi to badanie krwi. Za przekroczenie prędkości mężczyzna został ukarany mandatem. Odpowie też za brak wymaganego ubezpieczenia pojazdu. Na tym jednak nie koniec. Bytomianin stanie przed prokuratorem i sądem za niezatrzymanie się do kontroli, prowadzenie pod wpływem środków odurzających oraz jazdę pomimo cofnięcia uprawnień.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon