Policyjny pościg w Tarnowskich Górach. To nie była spokojna noc

Ostatni weekend rozpoczął się od zatrzymania pewnego 22-letniego kierowcy. Mężczyzna próbował uciec przed funkcjonariuszami: najpierw samochodem, a potem - pieszo.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry kontrola drogowa

Pościg w Tarnowskich Górach

Sytuacja miała miejsce w nocy z 25 na 26 marca. Około północy patrol policji zauważył na ulicy Janasa srebrne audi. Jego kierowca wyraźnie przyspieszył na widok mundurowych.

Funkcjonariusze postanowili skontrolować samochód. Ruszyli za nim i włączyli sygnały. Jednak prowadzący pojazd nie zatrzymał się. Wręcz przeciwnie - zaczął uciekać przed policjantami. Po krótkim pościgu, zakończonym w dzielnicy Opatowice, mężczyzna doprowadził do kolizji z betonowym płotem. Sprawca usiłował zbiec z miejsca zdarzenia, ale nieskutecznie.

Szybko okazało się, co było przyczyną podejrzanego zachowania. Na 22-latku ciążył dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. To niestety nie jedyny jego problem. Badanie wykazało, że w jego organizmie znajdowały się środki odurzające. Całą sprawę pogarsza fakt, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, za co także poniesie konsekwencje.

- Oprócz spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, będzie tłumaczył się przed sądem z kradzieży paliwa (na jednej z tarnogórskich stacji benzynowych), której dopuścił się kilka godzin wcześniej, używając do tego innych tablic rejestracyjnych, które policjanci znaleźli w jego pojeździe - podają stróże prawa.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Policyjne kontrole drogowe w Tarnowskich Górach 3

Policyjne działania "Prędkość". Wyniki nie zachwycają

Wypadki w Tarnowskich Górach i okolicach

Wypadkowy weekend na drogach powiatu tarnogórskiego

Tarnowskie góry kontrola drogowa 2

Trzech zatrzymanych na dwa tysiące skontrolowanych

Tarnowskie góry kontrola drogowa 2023

Na podwójnym gazie i bez uprawnień przez Tarnowskie Góry

Tarnowskie góry kontrola prędkości

Pędzili ponad 100 km/h w terenie zabudowanym

Pyrzowice pijany kierowca

Tarnogórzanin połączył procenty z rowerem. Skutek? Kosztowny

Tarnowskie Góry kolizja

Tarnowskie Góry. Samochód zderzył się z rowerzystą