Policyjny pościg w Tarnowskich Górach. To nie była spokojna noc

Ostatni weekend rozpoczął się od zatrzymania pewnego 22-letniego kierowcy. Mężczyzna próbował uciec przed funkcjonariuszami: najpierw samochodem, a potem - pieszo.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry kontrola drogowa

Pościg w Tarnowskich Górach

Sytuacja miała miejsce w nocy z 25 na 26 marca. Około północy patrol policji zauważył na ulicy Janasa srebrne audi. Jego kierowca wyraźnie przyspieszył na widok mundurowych.

Funkcjonariusze postanowili skontrolować samochód. Ruszyli za nim i włączyli sygnały. Jednak prowadzący pojazd nie zatrzymał się. Wręcz przeciwnie - zaczął uciekać przed policjantami. Po krótkim pościgu, zakończonym w dzielnicy Opatowice, mężczyzna doprowadził do kolizji z betonowym płotem. Sprawca usiłował zbiec z miejsca zdarzenia, ale nieskutecznie.

Szybko okazało się, co było przyczyną podejrzanego zachowania. Na 22-latku ciążył dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. To niestety nie jedyny jego problem. Badanie wykazało, że w jego organizmie znajdowały się środki odurzające. Całą sprawę pogarsza fakt, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, za co także poniesie konsekwencje.

- Oprócz spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, będzie tłumaczył się przed sądem z kradzieży paliwa (na jednej z tarnogórskich stacji benzynowych), której dopuścił się kilka godzin wcześniej, używając do tego innych tablic rejestracyjnych, które policjanci znaleźli w jego pojeździe - podają stróże prawa.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Kradzież tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry. Zderzenie trzech samochodów osobowych

Tarnowskie Góry kontrola policja

Tarnowskie Góry. 136 km/h przez teren zabudowany

Tarnowskie Góry policja kontrola 2022

Tarnogórscy funkcjonariusze policji o długim weekendzie

Tarnowskie Góry, kontrola drogowa

Policjanci zatrzymali podejrzanego kierowcę

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie

Pijany kierowca zatrzymany w Tarnowskich Górach

Wsiadł za kierownicę. W organizmie miał 3 promile alkoholu

Tarnowskie gory policja

Tworóg. Pirat drogowy prawie wjechał w...