Polityka

Manifestacja poparcia dla Michała Sporonia

Previous Next

Dziś rozpoczyna się proces w sprawie Michała Spornia. Nauczyciel stawił się przed Kolegium Dyscyplinarnym Kuratorium Oświaty. Pojawili się także strajkujący.

Nie dla donosów

Dzisiaj w Bytomiu zebrała się mała grupka manifestantów, którzy wyrażali swój sprzeciw wobec postępowania wszczętego przeciw Michałowi Sporoniowi. 

Jesteśmy tutaj wszyscy, by wspierać pana profesora Michała Sporonia. Znam pana Sporonia jeszcze z czasów licealnych. Bardzo cenię jego nowoczesny stosunek do ucznia, nowoczesne pojmowanie misji nauczycielskiej, która daje uczniom wolność kształtowania własnej wrażliwości i własnych poglądów. Jeśli chodzi o postawę pani posłanki – stanowczo się z nią nie zgadzamy - deklarował Wacław Jan Kroczek, asystent posła do Parlamentu Europejskiego Łukasza Kohuta. 

- Posłanka na Sejm reprezentuje wszystkie mieszkanki i mieszkańców okręgu wyborczego, z którego została wybrana. Także tych jak ja, którzy na nią nie głosowali. Protestujemy dziś także przeciwko donosom, a opowiadamy się za dialogiem. Czujemy, że musimy wyrazić obywatelski opór wobec takiej postawy, bo z własnymi mieszkańcami nie wolno walczyć za pomocą donosów - dodawał. 

Jak podkreślali sami uczestnicy, ich działania to także wyraz niezgody na sytuację polityczną w naszym kraju.

Murem za Michałem 

Wczoraj na zabranie głosu w sprawie nauczyciela zdecydował się także tarnogórski poseł z ramienia Platformy Obywatelskiej - Tomasz Głogowski. 

Michał Sporoń: "Nie przyznaję się do winy"

Sam oskarżony opublikował wczoraj swoje oświadczenie, które zaplanował wygłosić na początku rozprawy dyscyplinarnej. W piśmie powołuje się między innymi na Konstytucję RP, a także Kartę Nauczyciela:

Michal Sporon Manifestacja

Search