Polityka

Tarnowskie Góry nie chcą wyborów. Apel trafi do prezydenta i premiera

Wyb

Tarnowskie Góry przyłączyły się do apelu o zmianę terminu nadchodzących wyborów prezydenckich. Apel trafi do m.in. premiera Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy. 

Cała Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zabrała głos w sprawie przełożenia terminów prezydenckich wyborów. W apelu o przesunięcie wyborów, który trafi m.in. do premiera Mateusza Morawieckiego i prezydenta Andrzeja Dudy oraz marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

- W obecnej sytuacji epidemicznej wybory nie byłyby wyborami powszechnymi. Niemożliwe jest także zorganizowanie wyborów w maju 2020 r. bez narażania na ryzyko zachorowania osób biorących udział w przygotowaniach do wyborów, ich organizacji, zabezpieczeniu, wreszcie samych wyborców - czytamy w apelu.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM) zrzesza 41 miast i gmin, w których żyje ponad 2 mln osób. Głosowanie w tej sprawie nie było jednomyślnie. Przeciwko przyjęciu apelu było miasto Knurów. Nie głosowali przedstawiciele Lędzin, Bobrownik i Świętochłowic.

- Do daty wyborów pozostał miesiąc. Chcemy skierować wszystkie siły i środki na walkę z pandemią i jej skutkami gospodarczymi. Niech będzie to czas odpowiedzialności i współdziałania, a nie sporów i narażania obywateli na niepotrzebne niebezpieczeństwa, jak utrata życia czy zdrowia. - argumentują samorządowcy. - Zorganizujemy święto demokracji, jakim powinny być wybory prezydenckie, gdy uporamy się z epidemią i będziemy w stanie zapewnić powszechność głosowania oraz bezpieczeństwo biorących w nich udział - dodają.

Screenshotxxxx 

ScreenshotySearch