Polscy bohaterowie wracają do domu. We Francji walczyli z ognistym żywiołem [GALERIA]

Druhowie z naszego kraju zakończyli zagraniczną misję. Na zachodzie Europy pomagali gasić potężne pożary. Ich zmagania uwiecznił na fotografiach kpt. Piotr Zwarycz z radzionkowskiej jednostki.

Polscy strażacy we Francji

11 sierpnia nasi druhowie wyruszyli na pomoc francuskim służbom. Ich kraj walczył z wielkimi pożarami. Tego dnia Centrum Operacyjne Międzyresortowego Zarządzania Kryzysowego Francji przekazało informację, że na południu spaleniu uległo ok. 700 ha powierzchni leśnej, a 3000 osób zostało ewakuowanych.

Na pomoc wyruszyły zastępy z Niemiec, Austrii, Grecji i Rumunii, a także z Polski. Na zachód udały się dwa moduły gaśnicze GFFFV Poland z woj. zachodniopomorskiego SZCZECIN oraz dolnośląskiego WROCŁAW - 146 strażaków i 49 pojazdów.

Pożar we Francji, fotografia Czytelniczki

Z gaśnicą i aparatem

W akcji ratunkowej wziął udział także przedstawiciel powiatu tarnogórskiego.

- Strażakom podczas działań ratowniczo-gaśniczych towarzyszył kpt. Piotr Zwarycz z KP PSP Tarnowskie Góry - dowódca zmiany JRG Radzionków, który udokumentował na swoich fotografiach, jak ciężka i trudna była to akcja - podaje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach.

Zdjęcia wykonane przez radzionkowskiego kapitana zobaczyć można w powyższej galerii.

Druhowie wracają do domu

37. Międzynarodowa Akcja Ratownicza Państwowej Straży Pożarnej zakończyła się sukcesem.

- W godzinach wieczornych działania na wszystkich odcinkach bojowych zostały zakończone. Cały stan osobowy modułu GFFFV Poland zameldował się w obozowisku pozostając niezmiennie w pełnej gotowości bojowej. Niebawem rozpoczną się przygotowania do zakończenia misji - podała wczoraj, 18 sierpnia, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Dziś, 19 sierpnia, po porannej odprawie moduł GFFFV Poland wyruszył w drogę do kraju. Druhom życzymy szybkiego i bezpiecznego powrotu.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon