Pomysł na aktywny weekend. Rajd rowerowy szlakiem UNESCO w Tarnowskich Górach

Już w najbliższą niedzielę, 9 lipca, odbędzie się wydarzenie dla miłośników jednośladów. Jednocześnie będzie to okazja do poznania ciekawych miejsc w najbliższej okolicy.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry rajd rowerowy

Rowerem przez szlak UNESCO

Nadchodzi bardzo ważna dla naszego miast data. 9 lipca 2017 roku na sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO w Krakowie dokonano wpisu tarnogórskich zabytków na prestiżową listę. Od tego wydarzenia upływa właśnie sześć lat. W najbliższą niedzielę Srebrne Miasto będzie aktywnie świętować tę rocznicę.

- Z okazji szóstej rocznicy wpisania tarnogórskich zabytków pogórniczych na Listę światowego dziedzictwa UNESCO wspólnie z KTR Jutrzenka i PTTK zapraszamy na rajd rowerowy - zachęca Urząd Miasta.

Ważne informacje dla zainteresowanych cyklistów: wydarzenie startuje w niedzielę, 9 lipca, o godz. 10:00 spod ratusza. Trasa mierzyć będzie około 20 kilometrów. Komandorem rajdu został Kazimierz Mierzwa. Natomiast za dwa tygodnie w Tarnowskich Górach odbędzie się kolejne wydarzenie, którego nie można przegapić. Przez dwa dni trwać będzie świętowanie Barbórki w środku lata.

Barbórka w środku lata 2022

Może Cię zainteresować:

Barbórka w środku lata 2023. W planie górnicze świętowanie, koncerty, zabawy i jarmark rękodzieła

Autor: Urszula Gołkowska

04/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon