Pomysł na listopadowe popołudnia w TG. Co słychać w Bibliotece Miejskiej?

W najbliższym czasie w bibliotece odbędzie się kilka ciekawych spotkań. Na co warto się wybrać?

Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach
Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Lubosza w Tarnowskich Górach

Środek jesieni to czas, kiedy coraz trudniej znaleźć interesujące wydarzenia. Wiele osób pozostaje w domu przy kawie, dobry filmie lub... książce. Właśnie kilka książkowych niespodzianek przygotowała dla nas na ten listopadowych czas Biblioteka Miejska.

“Zrób sobie raj"

Masz ochotę porozmawiać o kulturze w sympatycznym gronie? Chciałbyś poznać literackie nowinki? Jeśli tak, Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na swoje spotkanie. Odbędzie się ono już jutro, 4 listopada, o godzinie 15:30. Goście są zaproszeni do domku w ogrodzie biblioteki.

- Tematem spotkania będzie książka Mariusza Szczygła “Zrób sobie raj” - zapowiadają organizatorzy.

"Listy ze świata"

To propozycja dla małych, ciekawych podróżników. 7 listopada, o godzinie15:00 o dalekich wyprawach opowie Mateusz Świstak.

- Tym razem udamy się do krainy Inków, gdzie porozmawiamy o najwyżej położonym jeziorze na świecie, świnkach morskich i kukurydzy. Poznamy niezwykłe losy upadku wielkiego Imperium i równie niezwykłe zapaśniczki. Nie zabraknie także informacji o alpakach, lamach i wielkich malowidłach płaskowyżu Nazca - zapraszają organizatorzy.

Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 32 285 41 60 wew. 11.

„Jeśli jesień to tylko w kalendarzu!"

Z kolei te spotkanie dedykowane jest osobom dorosłym. Monika Mularska-Kucharek, terapeutka i mentorka rozwoju osobistego, opowie o tym, jak poszukiwać radości życia w naszej codzienności.

- Spotkanie przepełnione będzie pozytywnym nastawieniem, radością i przekonaniem, by w każdym wieku stawać po słonecznej stronie życia! Zapraszamy (nie tylko) seniorów - dodają organizatorzy.

Wydarzenie odbędzie się 14 listopada o godzinie 18:00. Zapisy są przyjmowane pod numerem telefonu: 791 751 721.

Nie zapomnij o...

To jeszcze nie koniec niespodzianek. Na najmłodszych gości biblioteki czekają małe prezenty. Będąc w Dziele Dziecięcym warto zapytać o bezpłatny egzemplarz książki "Co jadł Gwarek na drugie śniadanie?". W zeszycie znajdziemy ciekawą opowieść, zadanka z motywem tarnogórskim, a nawet pomysł na przepis kulinarny!

Czytelnicy w wieku od trzech do sześciu lat mogą wziąć udział w projekcie "Mała książka – wielki człowiek". Na czym to polega?

- Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą Bibliotekę, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika służącą do zbierania naklejek- tłumaczą bibliotekarze. - Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem przynajmniej jednej książki, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem - dodają.

Godziny otwarcia

Do biblioteki zawsze możemy przyjść po prostu po dobrą książkę na jesienny, deszczowy wieczór. Drzwi głównej siedziby (ul. Zamkowa 5) zastaniemy otwarte w:

  • poniedziałek, wtorek, środę, piątek: 8:00 – 18:00
  • czwartek: 9:00 – 15:00
- Drodzy Czytelnicy. Informujemy, że w związku z remontem ul. Zamkowej istnieje możliwość wejścia do Biblioteki od ul. Nowaka przez Wypożyczalnię dla dorosłych. Za utrudnienia przepraszamy - uprzedzają bibliotekarze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon