Ponad 100 osób wyruszyło z flagami z Tarnowskich Gór. "Świętujemy w wielkim stylu"

2 maja w naszym mieście odbył się rajd rowerowy oraz marsz nordic walking. Okazją do wspólnej akcji był Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Na starcie zjawiło się niemało mieszkańców gotowych, by razem przebyć wyznaczony dystans i trochę się zintegrować przy symbolach narodowych.

Tarnowskie Góry w biało-czerwonych barwach

Jak co roku, także tym razem 2 maja wszyscy chętni mieli okazję, by poświętować swój patriotyzm w aktywny sposób. Urząd Miasta razem z Tarnogórskim Stowarzyszeniem Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprosili zainteresowanych do udziału w sportowym wyzwaniu. Rajd rowerowy oraz marsz nordic walking cieszył się sporą popularnością. W akcji wzięło udział ponad sto osób. Wśród nich nie tylko seniorzy, ale także przedstawiciele młodszych pokoleń.

- Na starcie uroczyście wciągnęliśmy flagi na maszt, a wspólne śpiewanie hymnu narodowego wypełniło nasze serca dumą. Następnie wyruszyliśmy w trasę w kierunku Zabytkowej Kopalni Srebra, aby kontynuować naszą podróż przez historię i tradycję - wspominają urzędnicy miejscy.

Biało-czerwona akcja już co prawda za nami. Sezon rowerowy jednak dopiero się rozkręca. Tarnogórska Masa Krytyczna zaprasza na swoje cykliczne wypady. Warto także wybierać się w trasę z rodziną czy przyjaciółmi - w powiecie ciekawych miejsc na takie wycieczki nie brakuje!

Industriada 2023 w Tarnowskich Gorach 3

Może Cię zainteresować:

Industriada 2024 w Tarnowskich Górach. Łapcie plan imprezy i przybywajcie do podziemi!

Autor: Urszula Gołkowska

30/04/2024

Tarnowskie gory noc muzeow

Może Cię zainteresować:

Noc Muzeów 2024 w Tarnowskich Górach. Znamy już plan imprezy

Autor: Urszula Gołkowska

02/05/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon