Pościg w Nowym Chechle. Pijany kierowca był poszukiwany przez sąd

Wczoraj, 22 kwietnia policjanci z Radzionkowa chcieli skontrolować nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało, alkohol nie był jego jedynym problemem...

Nowe chechlo policja

Pościg nad Zalewem Nakło-Chechło

Do zdarzenia doszło w Nowym Chechle przy ul. Rekreacyjnej nieopodal zalewu. Około godziny 18:00 funkcjonariusze z sąsiedniej gminy pracowali w terenie. W pewnym momencie zwrócili uwagę na kierowcę samochodu marki Nissan Almera. Mężczyzna wyglądał na osobę nietrzeźwą. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić, ale podejrzany zaczął uciekać.

Najpierw próbował oddalić się samochodem, następnie porzucił pojazd w leśnej uliczce. Nie udało mu się zgubić funkcjonariuszy. Mundurowi szybko złapali 39-latka. Ich przypuszczenia okazały się słuszne - w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. To był dopiero początek problemów. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej, Sąd Rejonowy w Opolu wydał na niego nakaz doprowadzenia do Zakładu Karnego, w którym ma spędzić najbliższy rok.

- Sprawca trafił do policyjnej celi. Dzisiaj, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty i trafi do aresztu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości pobyt 39-latka w więzieniu może przedłużyć się o kolejne 5 lat. Grozi mu również wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów - informują przedstawiciele służb.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon