Posylwestrowa akacja "Trzeźwość" w powiecie tarnogórskim. Dwóch kierowców wpadło w Radzionkowie

Mundurowi wzięli udział w wojewódzkiej akcji mającej na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego osób, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Na szczęście skończyło się na dwóch mandatach.

Tarnowskie gory kontrola trzezwosci

Pierwsze dni nowego roku to niestety czas, kiedy można spodziewać się większej liczby niebezpiecznych sytuacji na drogach. Wciąż znajdują się osoby, które lekceważą niebezpieczeństwo jazdy "na podwójnym gazie". Z tego powodu wczoraj, 2 stycznia, policjanci z województwa śląskiego przeprowadzili działania "Trzeźwość".

Akcja odbywała się także na terenie powiatu tarnogórskiego. Od wczesnych godzin porannych na ulicach można było spotkać funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Skontrolowali oni ponad 1700 kierujących. Wśród nich znalazły się dwie osoby, które tego dnia powinny skorzystać z innego środka transportu.

Pierwsze zatrzymanie do kontroli miało miejsce już o godzinie 6:30. Na ulicy Zofii Nałkowskiej w Radzionkowie policjanci zakończyli jazdę 37-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna prowadził osobowe Daewoo, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Na tej samej ulicy mundurowi zatrzymali także mieszkańca Bytomia. 60-latek prowadził audi. W organizmie wykryto u niego 0,4 promila alkoholu. Mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon