Poszedł na spacer w Wieszowie i znalazł... pocisk artyleryjski

Policjanci z powiatu tarnogórskiego zabezpieczyli niewybuch z czasów II wojny światowej. Przez przypadek odkrył go pewien przechodzień.

Niewybuch w Wieszowie

W środę, 8 marca, policjanci otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku. Znajdowało się ono w miejscowości Wieszowa niedaleko autostrady A1. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z policyjnym pirotechnikiem. Potwierdził on, że niebezpieczny przedmiot to pocisk pamiętający II wojnę światową.

Mundurowi zabezpieczyli znalezisko. Wczoraj, 9 marca, zostało ono zabrane przez wojskowych saperów z Gliwic. Policjanci przypominają, by nigdy nie lekceważyć niebezpieczeństwa związanego z niewybuchami. Nieprzestrzeganie podstawowych zasad postępowania może grozić śmiercią.

- W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Rzeczy, które mogą być niebezpieczne, nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić - zaznaczają.
Niewybuch w Szałszy

Może Cię zainteresować:

Gmina Zbrosławice. Niebezpieczne znalezisko w Szałszy. Policjanci zabezpieczyli niewybuch

Autor: Urszula Gołkowska

11/05/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Niewybuchy w Wieszowie 2

Policjanci zabezpieczyli niewybuchy w Wieszowie

Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

Wieszowa - wypadek na autostradzie A1

Niebezpieczna sobota na autostradzie A1. Kraksa w Wieszowie

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie

Tarnowskie góry kradzież

Okradł starszego mieszkańca Kalet. Sąd nakazał areszt

Tarnowskie góry park miejski

Przypadkowi przechodnie i mundurowi uratowali mężczyznę

Tarnowskie Góry. Potrącenie pieszego na ul. Legionów

Wypadek w centrum Tarnowskich Gór. Kolejny pieszy w szpitalu