Poszukiwana mieszkanka powiatu zatrzymana. Wszystko przez kontrolę drogową

Funkcjonariusze znaleźli 25-latkę poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach. Przedstawiła się podając cudze dane.

Tarnowskie Góry policja

Do zdarzenia doszło wczoraj, 7 grudnia, przed godziną 10:00 na ulicy Edukacji Narodowej (dzielnica Pniowiec). Policjanci zatrzymali pewnego mercedesa do kontroli drogowej.

- Po sprawdzeniu danych personalnych siedzącego za kierownicą auta 20-latka okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto badanie narkotestem wykazało, że tarnogórzanin znajdował się pod wpływem środków odurzających - informują mundurowi.

Za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień mężczyznę spotkał mandat. Jeżeli jednak badanie krwi potwierdzi wynik wskazany przez narkotest - 20-latkowi grozi kara do dwóch lat więzienia.

- Uwagę policjantów zwróciła również pasażerka mercedesa. Podczas legitymowania 25-latka podała dane personalne zupełnie innej osoby. Kobieta nie spodziewała się, że policjanci akurat znali osobę, której dane zostały podane. Wywiadowcy znaleźli dokument tożsamości legitymowanej mieszkanki powiatu tarnogórskiego - podają mundurowi.

Okazało się, że 25-latka była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach. Kobieta została doprowadzona do Zakładu Karnego w Lublińcu. Spędzi tam dwa miesiące. Za wykroczenie polegające na wprowadzeniu policjantów w błąd, kobieta została ukarana mandatem.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie

Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

Policja świerklaniec wandalizm

Świerklaniec. Seryjny niszczyciel bankomatu zatrzymany

Pyrzowice policja zatrzymanie

Pyrzowice. Mimo zakazu przyjechał do komisariatu samochodem

Policja tarnowskie góry

Tarnowskie Góry. Pijany kierowca zatrzymany

Tg rybna policja

Tarnowskie Góry. Policyjny pościg drogami Rybnej

Wypadek w Wieszowie

Wypadek w gminie Zbrosławice. Mogło skończyć się gorzej