Poszukiwana mieszkanka powiatu zatrzymana. Wszystko przez kontrolę drogową

Funkcjonariusze znaleźli 25-latkę poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach. Przedstawiła się podając cudze dane.

Tarnowskie Góry policja

Do zdarzenia doszło wczoraj, 7 grudnia, przed godziną 10:00 na ulicy Edukacji Narodowej (dzielnica Pniowiec). Policjanci zatrzymali pewnego mercedesa do kontroli drogowej.

- Po sprawdzeniu danych personalnych siedzącego za kierownicą auta 20-latka okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto badanie narkotestem wykazało, że tarnogórzanin znajdował się pod wpływem środków odurzających - informują mundurowi.

Za kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień mężczyznę spotkał mandat. Jeżeli jednak badanie krwi potwierdzi wynik wskazany przez narkotest - 20-latkowi grozi kara do dwóch lat więzienia.

- Uwagę policjantów zwróciła również pasażerka mercedesa. Podczas legitymowania 25-latka podała dane personalne zupełnie innej osoby. Kobieta nie spodziewała się, że policjanci akurat znali osobę, której dane zostały podane. Wywiadowcy znaleźli dokument tożsamości legitymowanej mieszkanki powiatu tarnogórskiego - podają mundurowi.

Okazało się, że 25-latka była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach. Kobieta została doprowadzona do Zakładu Karnego w Lublińcu. Spędzi tam dwa miesiące. Za wykroczenie polegające na wprowadzeniu policjantów w błąd, kobieta została ukarana mandatem.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie

Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

Wypadek dw 908

Powiat tarnogórski. Niebezpieczne zdarzenie na drodze

Tarnowskie Góry, kontrola drogowa

Policjanci zatrzymali podejrzanego kierowcę

Tarnowskie Góry - bezdomni

Pomoc dla osób bezdomnych w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry. Wypadek na ulicy Opatowickiej

Tarnowskie Góry. Trzy promile w organizmie i w trasę

Kalety - wypadek

Stracił panowanie nad pojazdem i spowodował kolizję