Potępa bawiła się i zbierała dla Olka. Akcja charytatywna zakończona sukcesem

W gminie Krupski Młyn na zakończenie lata zorganizowano zabawę. Przy okazji prowadzono także zbiórkę na rzecz małego mieszkańca, który walczy o zdrowie. Efekty akcji mogą budzić zadowolenie.

Potępa dla Olka Piontka

3 września przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Potępie odbył się tegoroczny festyn sołecki. W ramach imprezy zorganizowano turniej piłki nożnej "kawalerowie vs. żonaci". Dla dzieci przygotowano gry i zabawy. Na zakończenie na uczestników czekała impreza taneczna.

Przy okazji wydarzenia prowadzono także zbiórkę na rzecz małego mieszkańca miejscowości. Roczny Olek od pierwszych chwil życia zmagał się z problemami zdrowotnymi, a teraz jego codziennością są rehabilitacje. Malucha postanowili wesprzeć organizatorzy festynu. Dzięki nim oraz wszystkim darczyńcom udało się zebrać kwotę 4197,28 zł. Zostanie ona wpłacona na konto Olka w fundacji Serca dla Maluszka.

Jak pomóc Olkowi?

Olek pochodzi z Potępy (gmina Krupski Młyn). Urodził się w policyjnej rodzinie. Jego rodzice - asp. szt. Michał Piontek oraz st. asp. Joanna Kmiecik-Piontek na co dzień pracują w tarnogórskiej komendzie. Maluszek przyszedł na świat w kwietniu 2021 roku. Już od samego początku zmagał się z problemami zdrowotnymi.

- Aleksander po pierwszym miesiącu życia stoczył walkę ze śmiercią z powodu późno zdiagnozowanej urosepsy, z którą na szczęście wygrał - opowiadają współpracownicy państwa Piontek.
- Chłopiec urodził się z małogłowiem, obustronnym niedosłuchem oraz niskim napięciem mięśniowym. Lekarze podejrzewają u niego zespół Wolfa-Hirschhorna. Oluś od drugiego miesiąca życia jest intensywnie rehabilitowany i dzięki rehabilitacji ma szansę na to, żeby w przyszłości bawić się z rówieśnikami - tłumaczą.

Każdy, kto chciałby wspomóc Olka, może to zrobić poprzez dołożenie swojej cegiełki przez stronę internetową lub przekazanie 1% podatku na rzecz małego pacjenta (w rozliczeniu PIT wpisać numer KRS Fundacji "Serca dla Maluszka": 0000387207 z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy "2048 Aleksander Piontek").

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon