Potrącenie pieszego w Tarnowskich Górach. 16-letni chłopak trafił do szpitala

W dzielnicy Bobrowniki Śląskie-Piekary Rudne miał miejsce wypadek z udziałem przechodnia. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność.

Wypadek na ulicy Korola

Pora roku i związana z nią pogoda sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom na drogach. W ostatni piątek, 17 listopada, jedna z nich miała miejsce w Tarnowskich Górach. Około godziny 13:00 na skrzyżowaniu ulic Korola i Radzionkowskiej doszło do potrącenia pieszego. Policjantom udało się ustalić, że kierowca fiata uderzył w przechodzącego przez przejście dla pieszych 16-latka z Tarnowskich Gór. Za kierownicą siedział 64-letni mieszkaniec Bytomia. Mundurowi będą jeszcze wyjaśniać dokładny przebieg zdarzenia. Młody pieszy został poszkodowany i przewieziony do szpitala na dalsze badania. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

- Apelujemy do wszystkich korzystających z dróg o zdrowy rozsądek. Poruszając się autem, rowerem lub pieszo – wszystkich nas obowiązuje zasada zachowania szczególnej ostrożności. Dlatego kierowcy uważajcie na pieszych, a piesi pamiętajcie, aby bacznie obserwować swoje otoczenie - przypominają policjanci.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon