Potrącenie pieszej w Nakle Śląskim. Dlaczego do tego doszło?

Wczoraj, 6 czerwca, w gminie Świerklaniec doszło do niebezpiecznego zdarzenia. 54-letnia kobieta trafiła do szpitala.

Sytuacja miała miejsce na ulicy Głównej w Nakle Śląskim.

- Do nowych przepisów nie zastosowała się 41-letnia mieszkanka Zabrza, która kierując samochodem marki Chevrolet Lacetti, potrąciła pieszą wchodzącą na oznakowane przejście dla pieszych. W wyniku potrącenia 54-latka siłą odrzutu wpadła na samochód marki Skoda Octavia, którym kierowała 38-letnia kobieta. - opowiadają funkcjonariusze.

Poszkodowana mieszkanka powiatu tarnogórskiego przeżyła, ale trafiła do szpitala. Stwierdzono u niej urazy głowy oraz kończyn. Śledczy badają szczegóły wypadku.

Pamiętaj o nowych przepisach!

1 czerwca w życie weszły nowe regulacje prawne. Dotyczą one między innymi pieszych przechodzących przez jezdnię. Aktualnie pierwszeństwo przed pojazdem (z wyjątkiem tramwaju) ma osoba wchodzący na pasy. Jednocześnie zabrania się jej w tym czasie korzystania z telefonu i innych urządzeń elektronicznych.

Kierowcy powinni zatem zwolnić podczas przejeżdżania koło przejścia dla pieszych oraz ustąpić pierwszeństwa osobie znajdującej się na tym przejściu, albo wchodzącej na nie. Uczestnicy ruchu drogowego muszą jednak pamiętać, że stojąc na chodniku przed jezdnią, nie zawsze są dobrze widoczni. Podczas przechodzenia przez drogę należy zawsze zachować ostrożności i pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania.

Hulajnogi elektryczne i pierwszeństwo na przejściu dla pieszych. Zmiany w przepisach ruchu drogowego

- Pamiętajmy, że respektowanie nowych regulacji prawnych będzie weryfikowane przez policjantów pełniących służbę na drogach naszego powiatu. Nieznajomość przepisów nie zwalnia nas z konieczności stosowania się do nich, dlatego warto skrupulatnie zapoznać się ze wszystkimi zmianami - przypominają mundurowi.

fot. Komeda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon