Potrącenie rowerzysty w Radzionkowie. Za kierownicą siedział nietrzeźwy prowadzący

W powiecie tarnogórskim doszło do kolejnego wypadku z udziałem jednośladu. Kierowca osobówki przy włączaniu się do ruchu zderzył się z rowerzystą. Nie uniknie konsekwencji.

Wypadek w Radzionkowie

W sobotę, 18 maja, policjanci interweniowali na ulicy Nałkowskiej. Przed godziną 15:00 miało tam miejsce niebezpieczne zdarzenie. Funkcjonariuszom udało się ustalić, że 47-letni prowadzący BMW doprowadził do zderzenia z rowerzystą. Pierwszy z mężczyzn próbował włączyć się do ruchu, ale zrobił to nieprawidłowo. W konsekwencji doprowadził do wypadku. 56-letni kierowca jednośladu został poszkodowany. Ratownicy medyczni przewieźli go do szpitala na dalsze badania.

Jak się okazało, przyczyną wypadku mogły być procenty. Badanie wskazało, że prowadzący osobówkę był pod wpływem alkoholu. W jego organizmie wykryto prawie 2,5 promila. Za to grożą mu surowe konsekwencje, w tym utrata pojazdu. O wysokości kary zadecyduje sąd.

- Wszystkim przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu to ogromne niebezpieczeństwo. Nie ma taryfy ulgowej dla bezmyślnych kierowców, którzy mogą doprowadzić do tragicznych wydarzeń na drodze. Pamiętajmy, że to od nas zależy, czy na drogach będzie bezpiecznie - dodają policjanci.

    Subskrybuj tarnowskiegory.info

    google news icon