Potrącił pieszego na przejściu. Policja bada zdarzenie

Dziś rano doszło do niebezpiecznej sytuacji drogowej. Przechodzący przez jezdnię 53-letni mężczyzna został potrącony przez samochód.

Wypadek tarnowskie gory

Wypadek na pasach

Wielokrotnie przypomina się, by przekraczając jezdnię, zwłaszcza w miejscach szczególnie ruchliwych, zachowywać szczególną ostrożność. Nie mówiąc już o konieczności przechodzenia przez drogę w specjalnie wyznaczonych miejscach. Niestety, czasami i to nie wystarcza. Drastycznym dowodem może być dzisiejszy wypadek.

Jak podają tarnogórscy policjanci, do incydentu doszło dziś rano około godziny 7:00 na ulicy Korola. 56-letni kierowca samochodu marki Toyota Avensis potrącił innego mężczyznę. Przemierzał on jednię w miejscu do tego przeznaczonym - oznakowanym przejściu dla pieszych. W wyniku zderzenia 53-letni poszkodowany trafił do szpitala z obrażeniami głowy.

Funkcjonariusze są w trakcie ustalania szczegółów wypadku. Na razie wiadomo, że kierowca toyoty w momencie zdarzenia był trzeźwy. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę wśród uczestników ruchu drogowego.

- Złe warunki atmosferyczne to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg - tłumaczą mundurowi. - Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieudzielenie pierwszeństwa pieszym, jak również niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków - przypominają.

Warto oddać, że często to sami piesi wywołują niebezpieczne sytuacje. Wielokrotnie zdarza się, że bezrefleksyjnie wchodzą na jednię prosto pod koła samochodów. Trzeba także pamiętać, zwłaszcza teraz, kiedy zmrok zapada coraz szybciej, o obowiązku noszenia odblasków. Każdy kierowca potwierdzi, że zdecydowanie poprawia to widoczność pieszego i daje prowadzącemu pojazd szansę na szybszą reakcję.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Pijani kierowcy tg

W organizmie ponad dwa promile, ale wsiadają do...

Kontrola swiatel tg

Sprawdź światła w swoim pojeździe. Za darmo w...

Pijany kierowca tg 1

Nastolatek bez prawa jazdy kierował pojazdem. W...

Wypadek w kaletach

Uczestnicy wypadku w Kaletach zatrzymani

Zwloki na smietniku

Zwłoki na śmietniku. Makabryczne odkrycie w...

Polomia smiertelny wypadek 1

Tragedia na drodze w Połomi. Nie żyje młody...

7

Dla bezpieczeństwa mieszkańców odnowią...