Potrącił pieszego na przejściu. Policja bada zdarzenie

61 637233

W centrum Tarnowskich Gór doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Młoda tarnogórzanka została potrącona na pasach. Policja bada szczegóły wypadku.

Nie zauważył przechodnia?

W poniedziałek około godziny 17:00 na ulicy Sobieskiego kierowca fiata seicento potrącił 22-letnią kobietę. Tarnogórzanka zderzyła się z pojazdem, kiedy przechodziła przez pasy. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Wypadek miał miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych. Dlaczego więc do niego doszło?

Funkcjonariusze sprawdzili, czy 76-letni kierowca był trzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało, że w jego organizmie nie wykryto alkoholu. Policjanci podejrzewają, że mężczyzna mógł po prostu nie zauważyć pieszego. Mundurowi wciąż przeprowadzają śledztwo w sprawie ustalenia szczegółów zdarzenia. 

- Pamiętajmy, na drodze trudno o margines błędu. Policjanci apelują o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych - przypominają przedstawiciele służb - Ponadto apelujemy, by na co dzień używać elementów odblaskowych. Ten drobny element może mieć wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze - dodają

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

61 637233

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: