Potrącił pieszego na przejściu. Policja bada zdarzenie

W centrum Tarnowskich Gór doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Młoda tarnogórzanka została potrącona na pasach. Policja bada szczegóły wypadku.

Nie zauważył przechodnia?

W poniedziałek około godziny 17:00 na ulicy Sobieskiego kierowca fiata seicento potrącił 22-letnią kobietę. Tarnogórzanka zderzyła się z pojazdem, kiedy przechodziła przez pasy. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Wypadek miał miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych. Dlaczego więc do niego doszło?

Funkcjonariusze sprawdzili, czy 76-letni kierowca był trzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało, że w jego organizmie nie wykryto alkoholu. Policjanci podejrzewają, że mężczyzna mógł po prostu nie zauważyć pieszego. Mundurowi wciąż przeprowadzają śledztwo w sprawie ustalenia szczegółów zdarzenia.

- Pamiętajmy, na drodze trudno o margines błędu. Policjanci apelują o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych - przypominają przedstawiciele służb - Ponadto apelujemy, by na co dzień używać elementów odblaskowych. Ten drobny element może mieć wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze - dodają.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Pijany kierowca tarnowskie gory

Pijani kierowcy na drogach powiatu. Zniszczone...

Wypadek na Obwodnicy

Wypadek na Obwodnicy. Samochód uderzył w drzewo

Kontrole policja tg 1

Kontrole w sklepach i autobusach. Policja...

Otok policja tarnowskie gory 1

Czworonogi pomocnik policji. Otok dołączy do...

Zlodzieje samochodow

Złodziejski duet zatrzymany. Ukradli samochód...

Strajk generalny tg 1 png

Strajk generalny w Tarnowskich Górach

Wosp kupi lozka dla tg

Skąd wziąć nowe łóżka dla pacjentów z...