Poważny wypadek w gminie Ożarowice. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką

OSP Tąpkowice
Wypadek w Celinach (gmina Ożarowice)

Wczoraj w miejscowości Celiny (gmina Ożarowice) doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

25 lipca po godzinie 16:00 policjanci zostali poinformowani o wypadku. Do kolizji doszło na ulicy Męczenników. 

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 45-letni kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen Golf zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym typu cysterna, którym kierował 31-latek - informują mundurowi.

Kierowca volkswagena oraz 18-letni pasażer zostali ranni i trafili do szpitala. Mężczyźnie kierującemu cysterną na szczęście nic się nie stało.

- W tym miejscu chcemy pochwalić świadków wypadku, którzy udzielili jako pierwsi pomocy medycznej osobom poszkodowanym! Dziękujemy w imieniu poszkodowanych - dodają członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tąpkowicach, którzy brali udział w akcji.

Na miejscu zjawili się:

  • GBA, GCBA, SLRt JRG Tarnowskie Góry
  • SLRt OSP Tąpkowice
  • GBA-Rt OSP Ożarowice
  • GLM OSP Celiny
  • dwa ZRM
  • funkcjonariusze Policji
- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP, kierowaniu ruchem oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości powypadkowych - podają strażacy z Tąpkowic.

Śledczy z tarnogórskiej komendy ustalają szczegóły wypadku.

- Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego - przypominają funkcjonariusze. - Nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia i stanu zdrowia kierowcy, sposobu jazdy, kultury na drodze i przygotowania pojazdu do podróży.

Wypadek w Celinach (gmina Ożarowice)

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: