Poważny wypadek w Tarnowskich Górach. Czołowe zderzenie samochodów

Wczoraj na drodze wojewódzkiej numer 908 między Tarnowskimi Górami, a Miasteczkiem Śląskim doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.

Wypadek na obwodnicy

- Apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu w myśl zasady „wolniej- bezpieczniej” oraz o to, by nie szarżować, myśleć i przewidywać zagrożenia. Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska - przypominają policjanci.

Niestety wiele osób wsiadających za kierownicę wciąż nie liczy się z konsekwencjami, jakie mogą spotkać zbyt brawurowych kierowców. Dobitnie ilustruje to wczorajsze wydarzenie. Na drodze pomiędzy Tarnowskimi Górami i Miasteczkiem Śląskim około godziny 13:00 doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 23-letni mężczyzna stracił panowanie nad swoim samochodem marki skoda i zderzył się z Fordem Fiestą. Nie obyło się bez poszkodowanych, kierująca pojazdem 20-letnia kobieta musiała zostać przewieziona do szpitala. Jak widać, nawet kiedy sami przestrzegamy przepisów ruchu drogowego, nigdy nie wiemy, kogo spotkamy na jezdni, dlatego tak ważne jest, by pozostawać uważnym podczas jazdy.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon