Powiat tarnogórski. Dwa wypadki z jednośladami jednego dnia

Ubiegła niedziela, 9 maja, nie była zbyt szczęśliwa. Doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W jednym z nich ucierpiał młody rowerzysta, podczas drugiego motocyklista uderzył w samochód.

Tarnowskie gory wypadek

12-latek w szpitalu

Wczoraj około godziny 18:00 nastoletni tarnogórzanin jechał rowerem po chodniku przy ulicy Korola. W tym czasie 19-letnia kierująca wykonywała manewr cofania na wjeździe do jednej z firm. Samochód marki Fiat potrącił chłopaka. Rowerzysta został przewieziony do szpitala. Stwierdzono u niego obrażenia ciała.

Hulajnogi elektryczne i pierwszeństwo na przejściu dla pieszych. Przed nami zmiany w przepisach ruchu drogowego

Nierozważny motocyklista ukarany

Drugie zdarzenie miało miejsce we wsi Wieszowa (gmina Zbrosławice). 49-letni mieszkaniec Zabrza nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim samochodu marki Volkswagen. Kierująca nim kobieta zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. Wtedy motocyklista wjechał w tył pojazdu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale zabrzanin otrzymała mandat za spowodowanie niebezpiecznego zdarzenia.

- Pogoda za oknem sprzyja wycieczkom rowerowym i motocyklowym, dlatego każdego dnia na tarnogórskich drogach można spotkać wielu cyklistów i motocyklistów. Niestety nie każda podróż na dwóch kółkach kończy się szczęśliwie i to zarówno z winy kierowców samochodów, jak i samych rowerzystów czy motocyklistów - ostrzegają mundurowi. - Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez wszystkich użytkowników dróg. Konsekwencje zdarzenia drogowego dla rowerzysty lub motocyklisty mogą być bardzo poważne, a czasem tragiczne, gdyż w przeciwieństwie do kierowcy samochodu nie ma on żadnej ochrony przed upadkiem czy zderzeniem - dodają.

Zbrosławice. Spowodował wypadek i uciekł. Poszukuje go policja

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon