Powiat tarnogórski. Kolejni zatrzymani kierowcy

Policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy nie powinni w ogóle wsiadać za kierownicę. Dwóch z nich było pod wpływem alkoholu.

Tarnowskie Góry. Zatrzymanie za jazdę bez uprawnień

3,5 promila, ale jeździ

4 czerwca w miejscowości Pyrzowice, należącej do gminy Ożarowice, podczas patrolu funkcjonariusze zauważyli dobrze im znanego 53-latka. Mężczyzna nie posiadał już prawa jazdy, a mimo to prowadził samochód. Jednak to jeszcze nie wszystko. Mieszkaniec Chorzowa był zupełnie pijany. Badanie wykryło w jego organizmie aż 3,5 promila alkoholu!

- Biorąc pod uwagę stan upojenia alkoholowego kierowcy Fiata Pandy, można śmiało powiedzieć, że spostrzegawczość i szybka reakcja policjantów z Pyrzowic pozwoliła uniknąć drogowej tragedii - zaznaczają mundurowi.

Mężczyźnie grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara 2 lat więzienia.

Interwencja w Kaletach

Do podobnej sytuacji doszło 7 czerwca w sąsiedniej gminie. Na ulicy Żwirki i Wigury policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 42-latek nie widział przeszkód, by wsiąść za kierownicę mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze powstrzymali mężczyznę od jazdy dzięki reakcji świadka.

- Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków - przypominają przedstawiciele służb.

Jeździła bez uprawnień

4 czerwca na ulicy Fabrycznej policjanci skontrolowali samochód marki Audi A4. Kierowała nim 33-letnia kobieta. Po sprawdzeniu jej danych w policyjnych systemach okazało się, że w ogóle nie powinna wsiadać za kierownicę. Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach nałożył na tarnogórzankę zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za złamanie tego ograniczenia grozi jej kara nawet 5 lat więzienia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon