Powiat tarnogórski. Plaga pijanych kierowców znów powraca. Nieodpowiedzialność nie zna granic

Funkcjonariusze zatrzymali aż pięć osób, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Sprawcy nie unikną odpowiedzialności.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry kontrola trzeźwości

Pijani kierowcy zatrzymani

Ciepłe dni i ładna pogoda niestety nie zawsze wiążą się z bezpieczniejszą jazdą. Mimo ciągłych apeli o rozsądek na drogach, wciąż znajdują się osoby, które decydują się na jazdę "na podwójnym gazie". Tylko w ciągu ostatniego tygodnia tarnogórscy mundurowi uniemożliwili dalsze kierowanie pięciu uczestnikom ruchu.

- Czekają ich teraz surowe konsekwencje. Odpowiedzą przed sądem i grozić im może wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara 2-letniego więzienia - informują policjanci.

Pierwszym zatrzymanym był 31-letni obywatel Mołdawii mieszkający w Nowym Chechle. Mundurowi skontrolowali go na Obwodnicy w Tarnowskich Górach. Mężczyzna miał w organizmie prawie 1,5 promila. Nie wyciągnął jednak właściwych wniosków. Już następnego dnia ponownie kierował pod wpływem alkoholu, tym razem jednak urządzenie do badania trzeźwości wskazało u niego blisko 3 promile. Kierowca został złapany przez mundurowych. W ręce stróżów prawa wpadł w Świerklańcu.

Kolejne zdarzenie zakończyło się dużo gorzej. 49-latek z Łubia, będąc pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję na autostradzie A1. Sytuacja miała miejsce 5 maja w Czekanowie. Weekend wcale nie wyglądał lepiej. Następnego dnia mundurowi zatrzymali 47-letnią mieszkankę Kalet. Kobieta kierowała volkswagenem, a w organizmie miała ponad 3,5 promila alkoholu. W sobotę, 7 maja, konsekwencje poniosło dwoje nieodpowiedzialnych uczestników ruchu. Jeden z nich zakończył swoją podróż policyjną kontrolą na ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach. Drugi to 32-letnia mieszkanka Ożarowic. Kierująca miała w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Policyjne kontrole być może uratowały zdrowie, a nawet życie wymienionym kierowcom lub innym osobom.

- Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zaburza naszą zdolność do szybkiej reakcji na nagłe zdarzenia na drodze, w wyniku czego może dochodzić do poważnych w skutkach wypadków drogowych. Osoby decydujące się na jazdę pod wpływem alkoholu narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na utratę zdrowia, a nawet życia - przypominają mundurowi.
Tarnowskie Góry wypadek 2

Może Cię zainteresować:

Powiat tarnogórski. Tak kończy się "jazda na podwójnym gazie". Kierującej grożą dwa lata więzienia

Autor: Redakcja TG

27/04/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie

Wypadek dw 908

Powiat tarnogórski. Niebezpieczne zdarzenie na drodze

Tarnowskie Góry, kontrola drogowa

Policjanci zatrzymali podejrzanego kierowcę

Tarnowskie Góry. Kontrole drogowe

Tarnowskie Góry. Kierowcy pod wpływem alkoholu zatrzymani

Tarnowskie Góry. Potrącenie pieszego na ul. Legionów

Wypadek w centrum Tarnowskich Gór. Kolejny pieszy w szpitalu

Zbroslawice pijany kierowca

Slalomem przez Zbrosławice. Pijany kierowca zatrzymany