Powiat tarnogórski przyjazny osobom niepełnosprawnym. Powstaje interaktywna mapa

Rozpoczęło się przyjmowanie wniosków w ramach kolejnej edycji akcji rozbudowy sieci instytucji, placówek i lokali, które są przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych gości. Jak dołączyć do przedsięwzięcia?

Tarnowskie Góry niepełnosprawni

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Tarnogórskim zaprasza instytucje publiczne oraz przedsiębiorców do udziału w akcji "Bądź przyjazny". Inicjatywa podejmowana jest już po raz czwarty.

- Jeśli jesteś właścicielem lub kierujesz firmą, sklepem, restauracją, kawiarnią, bankiem, szkołą, przedszkolem, żłobkiem, ośrodkiem kultury, obiektem sportowym, urzędem – dołącz do grona ludzi dobrej woli, dbających o to, aby osoby z niepełnosprawnościami czuły się dobrze w przestrzeni publicznej - zachęcają organizatorzy.

Każdy zainteresowany, który wprowadził udogodnienia dla osób o specjalnych potrzebach, może zgłosić się do udziału w akcji. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Ankietę należy odesłać mailowo na adres: radaniepelnosprawni@tarnogorski.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do 21 września 2022 r. Weryfikacja odbędzie się w dniach 22-29 września. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 30 września.

Miejsca uznane za przyjazne osobom z niepełnosprawnościami otrzymają certyfikat, logo, a także zostaną umieszczone na specjalnej mapie internetowej. Znajdują się już tam takie lokalizacje jak: Centrum Kultury "Karolinka" Radzionków, dworzec autobusowy w Tarnowskich Górach, Hotel Opera, Centrum Kultury Śląskiej Pałac w Nakle Śląskim czy Fundacja Kompleks Zamkowy Tarnowice Stare.

- Projekt rozpoczęliśmy wraz ze Społeczną Radą ds. Osób z Niepełnosprawnościami w 2018 roku. Chcemy promować otwartość na niepełnosprawnych. To wyraz empatii oraz społecznej odpowiedzialności biznesu, który również przynosi wymierne korzyści, poszerzając liczbę potencjalnych klientów - dodaje Stanisław Torbus, członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Certyfikaty "Bądź przyjazny" 2022

Kolejne miejsca przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami

Tarnowskie Góry, Strzybnica, Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kościelnej

Inwestycja w Strzybnicy. Co pojawi się przy ul. Kościelnej?

Gwarki 2021- zdjęcia

Tarnogórzanie Roku 2022. Komu przypadł ten zaszczytny tytuł?

Choinka w Strzybnicy

Dzielnica Strzybnica będzie samodzielnie organizować choinkę

Nowy system rejestracji w Wydziale Komunikacji

Zmiany w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego

Tarnowskie Góry, Kurna Chata i zapadlisko

Jest decyzja w sprawie zapadlisk! Co postanowił PINB?

Tarnowskie Góry Osada Jana

Nowy przystanek PKP w Tarnowskich Gór na Osadzie Jana