Powiat tarnogórski przyjazny osobom niepełnosprawnym. Powstaje interaktywna mapa

Rozpoczęło się przyjmowanie wniosków w ramach kolejnej edycji akcji rozbudowy sieci instytucji, placówek i lokali, które są przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych gości. Jak dołączyć do przedsięwzięcia?

Tarnowskie Góry niepełnosprawni

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Tarnogórskim zaprasza instytucje publiczne oraz przedsiębiorców do udziału w akcji "Bądź przyjazny". Inicjatywa podejmowana jest już po raz czwarty.

- Jeśli jesteś właścicielem lub kierujesz firmą, sklepem, restauracją, kawiarnią, bankiem, szkołą, przedszkolem, żłobkiem, ośrodkiem kultury, obiektem sportowym, urzędem – dołącz do grona ludzi dobrej woli, dbających o to, aby osoby z niepełnosprawnościami czuły się dobrze w przestrzeni publicznej - zachęcają organizatorzy.

Każdy zainteresowany, który wprowadził udogodnienia dla osób o specjalnych potrzebach, może zgłosić się do udziału w akcji. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Ankietę należy odesłać mailowo na adres: radaniepelnosprawni@tarnogorski.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do 21 września 2022 r. Weryfikacja odbędzie się w dniach 22-29 września. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 30 września.

Miejsca uznane za przyjazne osobom z niepełnosprawnościami otrzymają certyfikat, logo, a także zostaną umieszczone na specjalnej mapie internetowej. Znajdują się już tam takie lokalizacje jak: Centrum Kultury "Karolinka" Radzionków, dworzec autobusowy w Tarnowskich Górach, Hotel Opera, Centrum Kultury Śląskiej Pałac w Nakle Śląskim czy Fundacja Kompleks Zamkowy Tarnowice Stare.

- Projekt rozpoczęliśmy wraz ze Społeczną Radą ds. Osób z Niepełnosprawnościami w 2018 roku. Chcemy promować otwartość na niepełnosprawnych. To wyraz empatii oraz społecznej odpowiedzialności biznesu, który również przynosi wymierne korzyści, poszerzając liczbę potencjalnych klientów - dodaje Stanisław Torbus, członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Certyfikaty "Bądź przyjazny" 2022

Kolejne miejsca przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami

Tarnowskie Góry, Strzybnica, Dom Pomocy Społecznej przy ul. Kościelnej

Inwestycja w Strzybnicy. Co pojawi się przy ul. Kościelnej?

Pożeganie komendata Straży Pożarnej 17 02 2022

Pożegnanie Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej

Tarnowskie Góry budżet partycypacyjny 2023

Startuje budżet partycypacyjny na 2023 rok

Tarnowskie Góry 30.01.2022

Podsumowanie tygodnia 24-30.01.2022

Tarnowskie Góry kolęda 2021/2022

Znamy już wytyczne kurii gliwickiej. Co z tegoroczną kolędą?

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach - ułatwienia dla osób o specjalnych potrzebach

Starostwo z myślą o osobach ze specjalnymi potrzebami