Powiat tarnogórski. Szczepienia przeciwko COVID-19 przy kościołach. Gdzie pojawią się Punkty Mobilne?

W najbliższą niedzielę przy wielu parafiach pojawią się Mobilne Punkty Szczepień. Akcją objęty jest także powiat tarnogórski.

Mobilne Punkty Szczepień przy kościołach

Szczepienie przy kościołach - najważniejsze informacje

15 sierpnia w wytypowanych miejscowościach każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać z zabiegu. Co ważne, nie potrzeba wcześniejszych rezerwacji. Wystarczy przyjść i przynieść ze sobą dowód osobisty.

- Mobilne punkty szczepień zlokalizowane będą w salkach przykościelnych, specjalnych namiotach lub szczepionkobusach, a szczepienia będą się odbywać przez całą niedzielę – od pierwszej do ostatniej mszy w danym kościele - informują organizatorzy. -Na mieszkańców czekać będą jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson oraz dwudawkowe Pfizera (drugą dawkę będzie można przyjąć w dowolnym innym punkcie) - dodają.
Tarnowskie Góry. Szczepienia przy kościołach
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

1 sierpnia odbyła się akcja pilotażowa. Punkty szczepień pojawiły się wtedy przy dwunastu świątyniach na terenie naszego województwa. Przedsięwzięcie cieszyło się sporą popularnością - skorzystało z niego prawie 1,5 tysięcy osób.

Projekt wspomagają nie tylko samorządy, ale także strażacy. Członkowie OSP między innymi organizują transport dla zainteresowanych szczepień osób starszych.

- Na co dzień troszczymy się o zdrowie i życie mieszkańców i jesteśmy w ciągłej gotowości do pomocy. Ta troska objawia się nie tylko poprzez gaszenie pożarów, ale także właśnie poprzez zaangażowanie się w akcję szczepień. Dlatego będziemy organizować mobilne punkty szczepień przy parafiach oraz przy okazji imprez gminnych – mówi Grzegorz Swinka, prezes OSP Leszczyny.

Szczepienia w powiecie tarnogórskim

W akcji można wziąć udział w następujących lokalizacjach:

  • Kalety (Jędrysek) - parafia św. Józefa

Oznakowany punkt szczepień zlokalizowany zostanie w byłej salce parafialnej przy ulicy Kochanowskiego w Jędrysku. Zabiegi będą wykonywać pracownicy Ośrodka Zdrowia „Eskulap”.

  • Miasteczko Śląskie - parafia Wniebowzięcia NMP
  • Radzionków - parafia św. Wojciecha

Ze szczepienia można skorzystać w godzinach: 7:00-16:00. Mobilny Punkt Szczepień będzie się znajdował przy Domu im. Św. Jana Pawła II. Zabiegi będą wykonywać pracownicy Centrum Medycznego Kardio.CLINIC & TE-Vita.

  • Nakło Śląskie - parafia NSPJ
Ze szczepienia można skorzystać w godzinach: 8:30-18:00. Punkt Szczepień będzie się znajdował w salkach przy kościele.
  • Tarnowskie Góry (Opatowice) - parafia Matki Boskiej Piekarskiej

Ze szczepienia można skorzystać w godzinach: 7:30-13:30. Osoby zainteresowane transportem organizowanym przez OSP proszone są o kontakt telefoniczny (504 958 079). Zabiegi będą wykonywać pracownicy przychodni BIMED.

  • Tarnowskie Góry (Bobrowniki Śląskie) - parafia Przemienienia Pańskiego
Ze szczepienia można skorzystać w godzinach: 7:30-17:00. Osoby zainteresowane transportem organizowanym przez OSP proszone są o kontakt telefoniczny (504 958 079). Zabiegi będą wykonywać pracownicy WSP.
  • Tworóg - parafia św. Antoniego
  • Ziemięcice - parafia św. Jadwigi

Więcej informacji na temat niedzielnej akcji szczepień można znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon