Powiat tarnogórski. Zmasakrowana honda na DW 908. Kierowca wjechał do rowu i uderzył w drzewo

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło pomiędzy gminą Świerklaniec a Miasteczkiem Śląskim. Samochód osobowy został zupełnie zniszczony. Kierowca miał dużo szczęścia, ale poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Kolizja na DW 908

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę, 15 czerwca. Wczesnym rankiem na drodze wojewódzkiej nr 908 na wysokości zalewu Nakło-Chechło miała miejsce bardzo niebezpieczna sytuacja. Jak udało się ustalić policjantom, 44-letni kierujący wjechał samochodem do rowu, po czym uderzył w drzewo. Pojazd został zupełnie zniszczony. Dużo szczęścia miał kierowca, który wyszedł cało z tej kolizji. Przybyli na miejsce mundurowi zbadali, czy powodem zdarzenia nie był alkohol. Okazało się, że sprawca miał w organizmie niecałe pół promila. Mieszkańca Miasteczka Śląskiego nie ominie kara.

- Za spowodowanie kolizji nieodpowiedzialny kierowca otrzymał mandat karny, a za jazdę w stanie po użyciu alkoholu może liczyć na zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat, wysoką grzywnę i dodatkowo świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - informują funkcjonariusze.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon