Powracają tarnogórskie spotkania podróżnicze. Gdzie tym razem się wybierzemy?

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników wypraw i opowieści o dalekich wojażach. Powracają spotkania z serii Mania Podróżowania. Tym razem celem będzie odległa Ameryka Łacińska oraz Europa przemierzana pieszo.

Mania Podróżowania
Tarnowskie Góry mania podróżowania 2

Mania Podróżowania zaprasza

W Tarnowskich Górach spotkania organizowane są już od bardzo dawana i cieszą się zainteresowaniem. Jeśli jednak ktoś jeszcze o nich nie wiedział, w najbliższym czasie nadarzą się dwie okazje, by to nadrobić.

W czwartek, 2 lutego, przeniesiemy się do Meksyku. Spotkanie odbędzie się w Galerii Inny Śląsk (ul. Karola Miarki 2) o godzinie 19:00.

- Będzie to poniekąd podróż poza szlakiem. O ile większość przewodników książkowych i internetowych opisuje Meksyk południowy, to ja pokażę wam, co nam udało się zobaczyć w północnej jego części - zapowiada prelegent.

Kolejna szansa, by posłuchać podróżniczych opowieści już 16 lutego. O godzinie 19:00 w Galerii Sztuki Inny Śląsk o swoich przygodach opowie Tomasz Sobania.

- Ma on na swoim koncie cztery wydane książki oraz kilka ekstremalnych wypraw takich jak bieg z Zakopanego do Gdyni, z Częstochowy do Rzymu czy z Gliwic do Barcelony - zapowiadają organizatorzy spotkania.

- Poza Europę wybiera się w ramach takich podróży, jak Rejs Niepodległości, w trakcie którego przepłynął na pokładzie Daru Młodzieży cały Ocean Atlantycki. Odwiedził jak dotąd 25 krajów świata i to zdecydowanie nie jest jego ostatnie słowo - dodają.
Wyprawa z Przezchlebia nad Bałtyk

Może Cię zainteresować:

Z gminy Zbrosławice nad morze... rowerem! Można? Pan Tomasz pokazuje, że jak najbardziej

Autor: Urszula Gołkowska

22/07/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon