Pożar w Miasteczku Śląskim pochłonął 50 hektarów lasu. Strażacy pracowali na miejscu przez całą noc

W dalszym ciągu trwa gaszenie pożaru w Miasteczku Śląskim. Szacuje się, że ogień objął 50 hektarów lasów. Strażacy pracowali całą noc.

W Miasteczku Śląskim trwa gaszenie pożaru, który wybuchł wczoraj i swoim zasięgiem objął 50 hektarów tamtejszych lasów. Strażacy walczyli z ogniem przez całą noc, wówczas zauważyli kilka pojedynczych miejsc, gdzie silny wiatr rozniecił ogień.

Warunki atmosferyczne nie ułatwiały pracy służbom. Silny wiatr nie był pomocny w czasie akcji. Na szczęście w ciągu dnia ucichł i zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej Na ten moment nie jest znana wielkość strat, takie informacje będą znane po ugaszeniu pożaru. Leśnicy szacują, że najwcześniej prace zakończą się w poniedziałek.

Nasza jednostka OSP Bobrowniki została zadysponowana ok. godz. 16, miejscem pierwszej koncentracji była jednostka OSP Mierzęcice w celu zebrania sił i środków kompanii gaśniczej OSP powiatu będzińskiego. Następnie wyruszyliśmy na miejsce koncentracji wszystkich jednostek ochrony przeciwpożarowej w Miasteczku Śląskim. Na miejsce dotarliśmy ok. godz. 17.30. Po odprawie zostaliśmy zadysponowani do działań gaśniczych, które polegały głównie na dogaszaniu terenów leśnych objętych pożarem. Teren w dużej części pokryty jest torfem, co znacznie utrudnia szybkie dogaszanie pożaru. Ponadto zrywający się silny wiatr powoduje ponowne rozgorzenie się ognia, co skutkuje wydłużonym czasem prowadzenia dział ratowniczych. Wiele zarzewi ognia nie jest widocznych na pierwszy rzut oka. Do działań ratowniczych użyte zostały prądy gaśnicze wody oraz podręczny sprzęt gaśniczy, taki jak hydronetki, łopaty czy szpadle. Działania kompanii nr 1 Będzin zostały zakończone przed godz. 24. W miejscu pożaru nadal pozostają jednostki, które zajmują się dogaszaniem pożaru - mówi strażak ochotnik, Agnieszka Mańka.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry 2022 02 14 T142256 702

Nowy sprzęt dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego

Tarnowskie Góry, szpital

WSP wstrzymuje przyjęcia na dwa oddziały

Tarnowskie Góry - Ranking Gmin Województwa Śląskiego 2021

Tarnowskie Góry pierwsze w Rankingu Gmin Śląska!

Jak złożyć wniosek o 300 plus, Tworóg

Jak złożyć wniosek o 300 plus dla ucznia?

Las w powiecie tarnogórskim

Zabierz głos w sprawie drzew. Otwarta debata z mieszkańcami

Pałac w Nakle Śląskim

Wieża pałacu w Nakle Śląskim wyremontowana. Jak się wygląda?

POZ Tarnowskie Góry, ulica Opolska 21

Wielkie zmiany w POZ przy ulicy Opolskiej