Pożar w Miasteczku Śląskim pochłonął 50 hektarów lasu. Strażacy pracowali na miejscu przez całą noc

W dalszym ciągu trwa gaszenie pożaru w Miasteczku Śląskim. Szacuje się, że ogień objął 50 hektarów lasów. Strażacy pracowali całą noc.

W Miasteczku Śląskim trwa gaszenie pożaru, który wybuchł wczoraj i swoim zasięgiem objął 50 hektarów tamtejszych lasów. Strażacy walczyli z ogniem przez całą noc, wówczas zauważyli kilka pojedynczych miejsc, gdzie silny wiatr rozniecił ogień.

Warunki atmosferyczne nie ułatwiały pracy służbom. Silny wiatr nie był pomocny w czasie akcji. Na szczęście w ciągu dnia ucichł i zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej Na ten moment nie jest znana wielkość strat, takie informacje będą znane po ugaszeniu pożaru. Leśnicy szacują, że najwcześniej prace zakończą się w poniedziałek.

Nasza jednostka OSP Bobrowniki została zadysponowana ok. godz. 16, miejscem pierwszej koncentracji była jednostka OSP Mierzęcice w celu zebrania sił i środków kompanii gaśniczej OSP powiatu będzińskiego. Następnie wyruszyliśmy na miejsce koncentracji wszystkich jednostek ochrony przeciwpożarowej w Miasteczku Śląskim. Na miejsce dotarliśmy ok. godz. 17.30. Po odprawie zostaliśmy zadysponowani do działań gaśniczych, które polegały głównie na dogaszaniu terenów leśnych objętych pożarem. Teren w dużej części pokryty jest torfem, co znacznie utrudnia szybkie dogaszanie pożaru. Ponadto zrywający się silny wiatr powoduje ponowne rozgorzenie się ognia, co skutkuje wydłużonym czasem prowadzenia dział ratowniczych. Wiele zarzewi ognia nie jest widocznych na pierwszy rzut oka. Do działań ratowniczych użyte zostały prądy gaśnicze wody oraz podręczny sprzęt gaśniczy, taki jak hydronetki, łopaty czy szpadle. Działania kompanii nr 1 Będzin zostały zakończone przed godz. 24. W miejscu pożaru nadal pozostają jednostki, które zajmują się dogaszaniem pożaru - mówi strażak ochotnik, Agnieszka Mańka.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry, zmiana rozkładu jazdy autobusów

Modyfikacje w rozkładach jazdy autobusów ZTM. Co się zmieni?

Tarnowskie Góry podsumowanie 2021 roku

Podsumowanie 2021 roku. Tym żyli tarnogórzanie!

Tarnowskie Góry, Urząd Miasta, Wigilia 2021

Urzędy w okresie świątecznym. Kiedy będą zamknięte?

Tarnowskie Góry. Rozkład jazdy autobusów 1 listopada 2021

Rozkład jazdy autobusów w Uroczystość Wszystkich Świętych

Azyl dla zwierząt "Cichy Kąt" walczy o psa z jego właścicielami

Walka o psa przed prokuraturą i wojna w Internecie

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 13-19.09

Projekt bez tytułu 2021 09 10 T165548 856

Zapadliska w centrum Tarnowskich Gór. Co było ich przyczyną?