Pożegnanie wakacji w Parku w Świerklańcu. Odbędzie się Rodzinny Piknik Ekologiczny

Lato powoli dobiega końca, ale warto wykorzystać słoneczne dni na wspólną zabawę na świeżym powietrzu. Dla osób szukających czegoś ciekawego propozycję ma Świerklaniec.

Urszula Gołkowska
Świerklaniec wakacje piknik 2023

Rodzinny piknik na pożegnanie wakacji

Do rozpoczęcia roku szkolnego zostały niecałe dwa tygodnie. Ostatnie dni odpoczynku maluchów można wykorzystać w aktywny sposób. Jednym z pomysłów jest plenerowe wydarzenie w Świerklańcu. W piątek, 25 sierpnia, odbędzie się tam familijne wydarzenie. Tematem głównym będzie ekologia. Impreza rozpocznie się w parku o godzinie 15:30 i potrwa do 19:00. W programie zabawy, spacer z przyrodnikiem czy przedstawienie. Wstęp wolny!

Plan pikniku

  • godz. 15:30-16:00 - animacje dla dzieci
  • godz. 16:00-16:45 - "Spacer pośród drzew" z ekspertem od dendrologii, ciekawostki i rzeczy nieoczywiste z życia drzew
  • godz. 17:00-18:00 - przedstawienie dla dzieci pt. "Wielka przygoda małej chmurki" w wykonaniu teatru z Krakowskiego Biura Promocji Kultury
  • godz. 18:00-19:00 - animacje dla dzieci oraz na zakończenie rodzinne przygotowanie sadzonki drzewa do posadzenia we własnym ogrodzie

W poszukiwaniu innych letnich wydarzeń warto zajrzeć na łączkę w Krupskim Młynie, do Ichtioparku w Kaletach czy Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon