Prace na rynku. Zablokowane przejście między dwoma ulicami

Dziś rozpoczynają się działania podjęte w związku z modernizacją tarnogórskiego rynku. Czekają nas małe utrudnienia drogowe.

Prace na rynku tg

Prace już ruszyły

Władze miasta poinformowały, że jeszcze w tym roku zaprezentuje mieszkańcom nowy, zmodernizowany rynek. Znamy już wykonawcę i projekt przebudowy. Zanim jednak to nastąpi, musimy przygotować się na pewne drogowe niedogodności.

- Przelot z Górniczej do Strzeleckiej będzie od dziś przez 2-3 dni zamknięty z uwagi na prace wodociągowe związane z montażem zdroju ulicznego. To początek prac prowadzonych w ramach rewitalizacji części płyty Rynku - zapowiadają urzędnicy.

Nową odsłonę rynku poznamy do 29 grudnia tego roku. Co nowego pojawi się na reprezentacyjnym placu Tarnowskich Gór? Przede wszystkim kilkanaście donic z roślinami oraz typowa mała infrastruktura miejska: nowe ławki, siedziska, stojaki na rowery, a także zdrój uliczny z poidełkiem dla zwierząt.

Metamorfozę przejdzie także teren przed restauracją Strategia, który teraz nie przedstawia się najlepiej. Urząd Miasta zapowiada, że to nie koniec planowanych remontów.

- Nowe zagospodarowanie Rynku to pierwszy etap szerszego projektu. W kolejnych latach zrealizowane zostaną przebudowy: Placu Wolności, terenu przed Halą Targową oraz Placu TPD - mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza miasta do spraw gospodarczych.

Projekt końcowego efektu prac budowalnych można zobaczyć TUTAJ.

fot. UM Tarnowskie Góry

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon