Praktyczne prezenty na Dzień Ojca 2021. Co wybrać?

Dzień Ojca na świecie obchodzony jest w różnych terminach, a w Polsce zawsze wypada 23 czerwca. Najmłodsi dla taty zazwyczaj przygotowują laurkę, ale starsze dzieci często szukają praktycznego prezentu. Przygotowaliśmy propozycje sześciu takich podarunków, które można znaleźć w sklepie MATRIXMEDIA.PL.

Dzien ojca glowne

Philips OneBlade, czyli coś dla ciała

Nieważne czy ojciec goli się na gładko czy nosi zarost, to z pewnością praktycznym prezentem dla niego będzie trymer Philips OneBlade. Wyjątkowa technologia golenia OneBlade łączy w sobie szybko poruszający się nożyk (200 ruchów na sekundę) z podwójnym systemem ochrony, zapewniając efektywne i wygodne golenie dłuższych włosów.

- To urządzenie trzy w jednym, które służy do przycinania, modelowania i golenia zarostu każdej długości. I w ostatnich miesiącach jest jednym z hitów w sklepie matrixmedia.pl. Widać, że jego wielofunkcyjność i prostota działania przypadła do gustu panom dbającym o swój zarost – mówi Adam Wysocki - Dyrektor Działu Sprzedaży sklepu internetowego www.matrixmedia.pl.

OneBlade nie goli zbyt blisko skóry i dostosowuje się do kształtu twarzy, dzięki czemu jego stosowanie jest komfortowe. Trymer precyzyjnie przycina brodę za pomocą jedna z trzech nasadek: 1 mm w celu uzyskania efektu popołudniowego zarostu, 3 mm — krótkiego przycinania, 5 mm — dłuższego zarostu. Dzięki dwustronnemu ostrzy można precyzyjnie modelować zarost, co pozwala uzyskać idealny styl w kilka sekund.

Smartband dla dbających o zdrowie

Dla dbających o zdrowie i uprawiających sport ojców idealnym prezentem będzie smartband, taki jak Huawei Band 4. Ta opaska łączy minimalistyczną elegancję ze sportowym charakterem. Zestaw czujników treningowych pozwoli sprawdzić dowolny parametr podczas ćwiczeń. Można zbadać swój puls, wydolność organizmu, przebyty dystans oraz liczbę kroków. Smartband określi także ile kalorii spalono w trakcie wysiłku i jak długo trwała aktywność, a jeżeli ktoś zbyt długo pozostaje bez ruchu, to o tym poinformuje. Opaska Huawei Band 4 została wyposażona w dwie współpracujące ze sobą technologie monitorujące zdrowie. Pierwsza z nich - TruSeen 2.0 analizuje dane zebrane przez pulsometr, aby sprawniej monitorować pracę serca i ostrzegać, gdy puls będzie zbyt wysoki lub zbyt niski. Druga z nich - TruSleep 2.0, wykorzystuje te same dane, aby sprawdzić jakość wypoczynku. Opaska sprawdza poszczególne fazy snu i wyłapuje nieprawidłowości, dzięki czemu jest w stanie zdiagnozować 6 pospolitych problemów, utrudniających prawidłowy wypoczynek.

Dla rozrywki słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki z pewnością ucieszą duże dzieci, jakimi są ojcowie. Można z nich korzystać nie tylko do rozmów telefonicznych, ale także do oglądania filmików w internecie czy podczas grania. Dla wygody i komfortu warto oczywiście wybrać słuchawki bezprzewodowe – dokanałowe lub nauszne. Z bezprzewodowych słuchawek dokanałowych polecamy m.in. QCY T2C BT 5.0. Zbudowane są wyłącznie z dokanałowych przetworników i sprawdzą się w każdej sytuacji – w podróży czy podczas uprawiania sportu. Do zestawu dołączony jest komplet wkłada w różnych rozmiarach, co zapewni wygodę i pewność, że słuchawki nie wypadną z uszu. Wyposażone są w moduł Bluetooth 5.0, dzięki czemu można je szybko sparować z dowolnym urządzeniem. Mają też ładujące etui, a zastosowany tu akumulator o pojemności 800 mAh pozwala na 8-krotne naładowanie słuchawek bez konieczności podpinania etui do gniazdka. Jeżeli ktoś preferuje słuchawki nauszne, to dobrym wyborem będzie model Sony WH-CH510. Po sparowaniu ich ze smartfonem lub tabletem można strumieniowo przesyłać swoją ulubioną muzykę przez łącze Bluetooth. Na słuchawkach są umieszczone przyciski, dzięki którym można kontrolować muzykę, a wewnętrzny akumulator litowy wystarcza nawet na 35 godzin bezprzewodowej pracy i jest przystosowany do ładowania przez port Micro USB. Z kolei dzięki asystentowi głosowemu można rozpocząć rozmowę telefoniczną bez wyciągania smartfona z torby czy kieszeni.

Pilarki i podkaszarka, czyli coś dla ogrodu

Jeżeli ojciec jest ogrodnikiem lub zamierza nim zostać, to z pewnością ucieszy się z praktycznych prezentów, które przydają się do pracy w ogródku.

- Wiosną i latem wszelkie urządzenie do pracy w ogrodzie są bardzo poszukiwane. Zwykle zauważalny jest także wzrost sprzedaży właśnie przed Dniem Ojca. Wskazuje to na to, że taki pomysł na prezent z okazji tego święta po prostu się sprawdza – podkreśla Adam Wysocki - Dyrektor Działu Sprzedaży sklepu internetowego www.matrixmedia.pl.

Sprzętem, który przyda się w ogrodzie jest z pewnością pilarka spalinowa Lider RG 4114-A4, która sprawdzi się w każdym terenie i nie jest to szczególnie drogi zakup. To najmniejsza, klasyczna, farmerska pilarka spalinowa i model stworzony przede wszystkim do prac przydomowych i ogrodowych. Posiada 2-suwowy silnik 41 cm3, moc 1,9KM i prowadnicę 35 cm/14”. Urządzenie przy tym waży niewiele, bo zaledwie 4,5 kg i zastosowano tu także system antywibracyjny.

Z kolei do pielęgnacji trawnika przyda się podkaszarka elektryczna, taka jak Faworyt DP550. Jest lekka, wygodna i niezbyt droga. Wyposażona jest w silnik 550 W, a jej szerokość robocza to 30 cm. Ma automatyczną głowicę, regulowany uchwyt i regulowany kąt cięcia. Na wygodne użytkowanie pozwala także teleskopowa rura i niewielka waga, bo zaledwie 2,2 kg.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon