Praktyki zawodowe nad Morzem Śródziemnym - Tarnogórska Sorbona pozdrawia z Krety

Szkoła z naszego miasta wybrała się na dalekie południe Europy. Uczniowie nie tylko zażywają przyjemnego wypoczynku w śródziemnomorskim klimacie. Przede wszystkim mają okazję, by poćwiczyć swój fach za granicą.

Na Kretę po praktykę

Wieloprofilowy Zespół Szkół w Tarnowskich Górach oferuje młodzieży wyjątkową okazję, by spróbować swoich sił w przyszłym zawodzie w ciekawych warunkach. Grupa uczniów z Tarnowskich Gór wybrała się w tym celu na Kretę. Niedawno wysłała pozdrowienia z greckiego Rethymno. Jak tłumaczą przedstawiciele "Sorbony": "łączymy tu naszą śląską pracowitość z greckim relaksem". Oprócz praktyk uczniowie spędzają też godziny w przyjemniejszy sposób. Nie brakuje im sił na podziwianie miejscowych atrakcji.

- W wolnych chwilach zwiedzamy lokalne zabytki historyczne. Twierdza w Rethymos zbudowana przez Wenecjan to strategiczne miejsce na wyspie, które na pewno warto zobaczyć. Spacerując po jej murach można poczuć ducha przeszłości i podziwiać zachwycające krajobrazy - wspominają swoją niedawną wycieczkę.

Uczniom życzymy wielu słonecznych dni, ciekawych zadań podczas praktyk oraz czasu na wypoczynek.

Targi Edukacyjne Powiatu Tarnogórskiego 2024

Może Cię zainteresować:

Wata cukrowa, eksperymenty i alpaki. Trwają Targi Edukacyjne Powiatu Tarnogórskiego

Autor: Urszula Gołkowska

20/03/2024

Podróż dookoła świata w Chemiku

Może Cię zainteresować:

Rodzina królewska, Orient i kolorowe flagi. Z "Chemikiem" dookoła świata

Autor: Urszula Gołkowska

03/03/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon