Premier Morawiecki zapowiada: powstanie obwodnica Tarnowskich Gór i kolejny fragment S11

Prezes Rady Ministrów przedstawił plany kontynuacji Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych 2030. Jest w nich wzmianka również o naszym mieście.

Obwodnica i S11 - kiedy powstaną?

Dziś, 10 sierpnia, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek oraz Dyrektor Katowickiego Oddziału GDDKiA Marek Niełacny przedstawili szczegóły nowych ustaleń w sprawie RPBDK 2030.

- 292 miliardów złotych zostało zaprogramowane na realizację w najbliższych latach największego w historii Polski rządowego Programu Inwestycji Drogowych. Z tej kwoty ponad 26 miliardów złotych rząd przeznaczył na inwestycje drogowe w województwie śląskim - podał obecny na spotkaniu Jerzy Polaczek, Poseł na Sejm RP.

Czego mogą spodziewać się Tarnowskie Góry? W ramach wspomnianego programu ma zostać wybudowana obwodnica naszego miasta. Trasa będzie wynosić 37 kilometrów. Powstanie także odcinek S11 między granicą województwa opolskiego i Tarnowskimi Górami (28 km).

Tarnowskie Góry: budowa obwodnicy i odcinka S11
Jerzy Polaczek

Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych 2030

Głównym celem przedsięwzięcia jest dokończenie całej sieci autostrad i dróg ekspresowych w Polsce, czyli brakujących odcinków S10, S11, S12, S16, S74, przygranicznego odcinka A2 czy budowa Beskidzkiej Drogi Integracyjnej S52.

Ten program to blisko 300 mld zł – to program, który w głównej mierze opiera się o środki krajowe. Jesteśmy wdzięczni za środki europejskie, ale ponad 80 proc. to środki zapewnione przez system finansów publicznych państwa polskiego – stwierdził premier Morawiecki.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon