Premier odwiedził Tarnowskie Góry

25 sierpnia tarnogórska Zabytkowa Kopalnia Srebra gościła premiera Mateusza Morawieckiego.

Nietypowi zwiedzający

W ubiegły wtorek premier Morawiecki przybył do Chorzowa z okazji ogłoszenia Stadionu Śląskiego Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. Po uroczystościach Prezes Rady Ministrów przyjechał z wizytą do Tarnowskich Gór. Jak widać, nasze zabytki przyciągają także turystów pełniących najważniejsze funkcje w państwie. Premierowi towarzyszyli także inni urzędnicy.

- Pan Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Zabytkowa Kopalnia Srebra - obiekt światowego dziedzictwa Unesco w Tarnowskich Górach - opowiada obecna na wydarzeniu Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego. - Wyjątkowa wizyta! Premierowi towarzyszył Jarosław Wieczorek - Wojewoda Śląski, Arkadiusz Czech - burmistrz Tarnowskich Gór. O kopalni opowiadał pan Zbigniew Pawlak - dodaje.

Nie tylko Warszawa

W lipcu naszą kopalnię odwiedził Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Wizyta miała miejsce w związku z pracami budowlanymi przy wylocie Głębokiej Sztolni Fryderyk. Projekt finansuje Urząd Marszałkowski. Koszt działań renowacyjnych szacowany jest na 3,5 miliona złotych.

- Cieszymy się z zainteresowania najważniejszymi zabytkami Tarnowskich Gór i całego regionu, szczególnie, że to Urząd Marszałkowski jest jednym z głównych właścicieli i zarządzających dobrem wpisanym na listę UNESCO – przyznawał zastępca burmistrza Tarnowskich Gór ds. gospodarczych Piotr Skrabaczewski.

Więcej informacji na temat lipcowej wizyty można znaleźć tutaj: https://www.tarnowskiegory.info/informacje/marszalek-z-wizyta-w-tarnogorskiej-kopalni.

Zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra możliwe jest cały rok, a w zbliżającym się okresie jesiennym: codziennie od 9:00 do 15:00. Warto także zajrzeć do znajdującej się niedaleko Sztolni Czarnego Pstrąga, która należy do historycznego kompleksu wydobywczego. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne, trzeba się wcześniej umówić na wizytę. We wrześniu turyści indywidualni są zaproszeni na każdy weekend. Godziny wstępu: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 i 15:00.

fot. Izabela Domogała

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Delegacja ze Śląska wizytuje w Nadrenii Północnej Westfalii

Delegacja woj. śląskiego w Nadrenii Północnej-Westfalii

Pałac w Rybnej

Jest odpowiedź w sprawie nowego dyrektora pałacu w Rybnej

Projekt bez tytułu 16

Kolejne starcie posłanki Barbary Dziuk i Michała Sporonia

Tarnowskie Góry. Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej

28,5 miliona złotych dla Tarnowskich Gór z Polskiego Ładu

Protesty w obronie TVN

Manifestacja w obronie TVN także w Tarnowskich Górach

Wanda nowicka kuratorium

Kolejny list do kuratorium. Tym razem od Wandy...

Duda i trzaskowski w 2 turze

W II turze będziemy wybierać między Dudą a...