Premiera tg story już w najbliższą sobotę

Tarnogórskie Centrum Kultury zaprasza na krótkometrażowy film stworzony przez młodych mieszkańców naszego miasta. Początkujących artystów wspierał Piotr Trojan.

"trochę śmiesznie i trochę strasznie"

Grupa dzieci i młodzieży z Tarnowskich Gór zakończyła niedawno projekt "Just do it". Młodzi filmowcy wzięli udział w cyklu warsztatów, podczas których mieli okazję nauczyć się między innymi pracy z kamerą, tekstem i dowiedzieć, jak wykreować unikalnego bohatera. Nad postępami młodych filmowców czuwał znany tarnogórzanin, aktor Piotr Trojan. Wiele osób widziało go między innymi w: "Chce się żyć", "Zieja", "Pułapka" oraz "Znaki". W grudniu został uhonorowany statuetką Złotego Lwa za pierwszoplanową rolę w dramacie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

Warsztaty z Piotrem Trojanem miały miejsce w lecie, natomiast później nadszedł czas na prace zdjęciowe. W październiku młodzież razem z operator Małgorzatą Stasiewicz nagrywała przygotowane wcześniej sceny do filmu. Efektem końcowym projektu jest kilkunastominutowy horror "tg story". Jak zapowiada sam pomysłodawca, Piotr Trojan, będzie "trochę śmiesznie i trochę strasznie".

ZWIASTUN

Film obejrzeć może każdy zainteresowany tarnogórzanin. Wystarczy 23 stycznia o godzinie 18:00 wejść na kanał TCK na platformie YouTube. Naganie dostępne będzie przez 24 godziny.

- Z powodu pandemii premiera filmu została przeniesiona z Miejskiego Kina Olbrzym na YouTuba Tarnogórskiego Centrum Kultury. Następnie film zostanie zgłoszony na najważniejsze polskie i zagraniczne festiwale filmów krótkometrażowych. Postprodukcją obrazu zajmuję się ATM System. Na planie gościła również ekipa Dzień Dobry TVN - opowiadają pracownicy TCK.

Zdjęcia do filmu nagrywane były na terenie Tarnowskich Gór. Dzięki Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Tarnogórskiej z kamerą udało się wejść nawet do tak znanych zabytków naszego miasta jak Zabytkowa Kopalnia Srebra czy Sztolnia Czarnego Pstrąga.

Więcej wydarzeń, jakie TCK zaplanowało na styczeń można znaleźć TUTAJ.

fot. TCK

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon